Taas yksi koiran hyökkäys lapsia kohti
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/17e6a226-3b3a-45ef-9611-41751a463afa
Puri pikkupoikaa vakavasti
2
<50
Vastaukset 2
- Oikeuttauhreille
10 päiväsakkoa!???? onpa uhria halventava rangaistus taas kerran! LAUMANVARTIJARODUT JA TAISTELUKOIRAT ON KIELLETTÄVÄ SUOMESTA!
Kysy mitä kansanedustaja ehdokkaasi aikoo asialle tehdä!- Nii-in
Kyllä tuo 10 päiväsakkoa olsis ihan riittävä JOS hemmo olisi joku miljunääri. Mutta kun ei ole, niin olisi sen määrän voinut kyllä vaikka tuplata. Ja tuo korvauskin poijaalle, jota purtihin, olsisi voinut kyllä olla vähän suurempi. Mielellään tuplana sekin.
No tulipa varmaan taasen yksi koirapelkoinen lisää tähän maahan.
Kumma ettei ihmiset käsitä että kun kahden koiran yhteenlaskettu elopaino on sama kuin omistajan(tai yli), niin silloin ei kuljeteta enempää kuin yhtä koiraa kerrallaan ulkona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4191861- 1501207
- 901131
- 1111110
- 671103
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku168937- 100773
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50689En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57664