Tammikuussa kuukutiset kesti 3 viikkoa! Sitten oli pari viikkoa väliä ja alko helmikuun kuukautiset. Ne oli aika rajut, vuoti PALJON, siteestä läpi, vaikka yhtenään vaihdoin. Hemoglobiinikin laski, niin, että olin koko ajan väsyny.. Mutta ne kesti sentää vain viikon. Nyt ohi taas, ihanaa!
Onko kellään ollu vastaavaa, että vuotaa ja vuotaa eikä meinaa loppua tulla??
Onko kellään ollu vastaavaa, että vuotaa ja vuotaa eikä meinaa loppua tulla??
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minulla on ollut koko tämän vuoden,viikko ehkä
väliä ja taas.Eikä mitään pientä vuotoa,otettiin
jo kokeita maanantaina jatketaan,hermot tässä
menee!!!Sanovat et on hormoonit mennyt sekasin,jollain pillereillä saa kait rytmin kohdalleen taas.
Omituista on tämä naisen elämä :(
Mulla on vuotanut kohta kolme viikkoa. Kävin eilen lääkärissä ja sain veren vuodon loppettavan lääkityksen.Jos se ei auta, niin joudun kaavintaan. Lääkäri sanoi, että kyseessä on hormonihäiriö ja kierto on jäänyt junnaamaan paikalleen. olen kylläkin synnyttänyt kolme lasta.
Tehtiinkö mitään tutkimusta ja kokeita??Tiedätkö kuinka kaavinta tapahtuu???Onko yhtään pillerit
auttanut??Toivottavasti mullekin apu löytyy,olen ihan uupunut tähän jo.
Lääkäri teki gynetutkimuksen ja kävin pika hb-testissä. Alkuviikosta lisää labrakokeita.En käytä mitään pillereitä, on niistä huonoja kokemuksia.Mutta niistä varmasti voi saada apua. Mielestäni kaavinta tapahtuu nukutuksessa ja kohdusta kaavitaan vuotoa aiheuttava limakalvo pois.