Kirjekaveri, missä olet?

Pitäisiköhän sitä kokeilla onneaan vaihteeksi tälläkin palstalla. Nimimerkin takaa löytyy parinkympin paremmalla puolella oleva naishenkilö. Avoin, ymmärtäväinen ja elämänmyönteinen persoona, vaikka välillä synkempiäkin kausia tulee eteen.

Mielenkiintoa hivelee mm. tekniikka, historia ja internet. Koiran kanssa viihdyn myös metsäretkillä, sekä joskus, toisinaan pilkillä tai kalassa.

Syvällisemmin sitten kirjeessä.

Mitään kovin erityisiä toiveita ei kirjekaverin suhteen löydy. Ole oma itsesi? Käytöstavat ja asiallisuus olisi ihan jees.

[email protected]

6

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NiinSeOnTuppisuu

      Saahan sitä kehua millainen on, mutta eipä tuo vastaa vaikka satasilla mailin päällystäisi. Kokema on ollut täysin turha. Mitä siis tehdä täysin tuppisuulla, en vain tiedä mikä mättää mutta ehkä onkin pelleosoite.

      • no-nii

        Juu, taitaa olla jotain muuta vailla tuo ilmoittaja kun en saa häneltä vastausta. Näitä ilmoituksia satelee tänne ilman muita tavoitteita. Olis kiva tietää miksi ilmoittaa ilman muita tavoitteita?


    • ajattelin

      Voihan olla niin että teidän kirjoituksenne ei ole häntä kiinnostanut ja siksi ei ole juuri teille vastannut.

    • Kai mulla on oikeus valita, että kenelle kirjoitan jos yhtään kenellekään? :')

    • Anonyymi

      "Mitään kovin erityisiä toiveita ei kirjekaverin suhteen löydy. Ole oma itsesi? Käytöstavat ja asiallisuus olisi ihan jees"

      Käytöstavat ja asiallisuus löytyi ja olin oma itseni, mut vastausta ei tullu. On sulla oikeus valita kenelle kirjoitat. Mut samaten vastaajillakin on oikeus saada totuudenmukaista tietoa siitä, millasta tyyppiä oikein haet.

    • Kyllä se täysin totuudenmukaista tietoa on. Mä en sille mitään voi, jos mulle tulee yli parikymmentä viestiä. Aikaa ei luonnollisesti ole kaikille kirjoittaa, vaikka toki toivoisin, että olisi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      106
      3118
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      231
      1949
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      136
      1849
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      57
      1843
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1352
    6. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      96
      1225
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      61
      1155
    8. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      84
      1154
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      59
      1137
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      67
      972
    Aihe