Viikki pieneläinsairaala

eienääikinä

Siis apua, miten huonoa palvelua siellä saa!!!! Muistan Pieneläinklinikan Hämeentieltä ja kuinka ihana paikka se olikaan. Ei voi kuin ihmetellä, miten huonoksi on hommat menneet! Uskomaton odottelu ja se kohtelu :((( Ei jatkoon!

7

313

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minelan

      tarkennatko hiukan kirjoitustasi

    • minelan

      Hoitokoirani hyökkäsi jo kaukaa oman koirani päälle, puri sitä niin pahasti, että se turposi, kuin ilmapallo. Kiidätin sen heti eläinlääkäriin, joka kehotti minua vemään taksilla Viikin eläinsairaalaan,.menin sinne Kotkasta Hkiin taksilla, koska olin niin järkyttynyt koiran tilasta, että en itse halunnut ajaa autoa.
      Koira oli 3 päivää siellä Viikissä, tarkkailussa ja aina kun soitin sinne, minä sain puhua minulle entuudestaan tutun lääkärin Anu Lappalaisen, kanssa, joka kertoi, että tuossahan Riina makaa häntä vastapäisessä tuolissa. Hoito oli erinomaista ja koiraa ei suljettu häkkiin, vaan sai olla ellääkärien mukana koko ajan. Mitään haavoja siinä ei näkynyt, hoitokoira oli kuitenkin puurrut sitä keukoihin ja siksi se turposi muodottomaksiParani kuitenkin äkkiä.

    • Bullshittiä

      Eivät uskaltaneet ruveta operoimaan ystäväni 2kg koiran katkennutta jalkaa ,ja ohje oli suurinpiirtein että menkää kotiin ja tulkaa 2vrk kuluttua uudestaan?!Oikea ohje olisi ollut rehellisyys : taitomme/uskallus eivät riitä,menkää toiseen paikkaan (onneksi menivät ja koira leikattiin).Ja kyseessä siis kärsivä eläin!!!!!

    • minelan

      Tosi ikävä tapaus. Riippuu varmaan eläinlääkäristä, mitä uskaltavat hoitaa ja miten ei.

    • Vihainenmä

      No eihän pääse päivystyksessä edes tapaamaan lääkäriä. Kestää ikuisuus. Tunteja ja tunteja ja tunteja.

    • sghkbhmml

      Ei pidä ottaa edes lemmikkiä,jos ei ole valmiina paikkaa missä hoidattaa .
      Jokasella pitäs se valmiiksi katottuna olla,ja lemmikki myös tarvittaessa heti hoitoon viedä.
      Monet täälläkin kyselee,et pitääkö viedä,vai vielläkö odotellaan ihmeparanemusta toinenkin viikko ...sellaisten ei pidä elukkaa ottaa,eläinrääkkäystä on jos ei lääkäriin sairasta saa vietyä.

      • Mutkatsuoriksi2

        Kerrotko vielä muillekin, millaista psykedeelistä aasinsiltaa pitkin pääsit Viikin eläinsairaalaa koskevasta topicista yhtäkkiä siihen, ettei elukoita viedä tarvittaessa hoitoon?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1592
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      32
      712
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    Aihe