Moi, osaako kukaan kertoa miksi tulppaan ei tule kipinää, kyseessä on micra -99 1,0 litrainen kone.
Tulppaan ei tule kipinää
epätitoinen
6
302
Vastaukset
- epätitoinen
kipinät loppu varaosa liikkeestä saa 10 e pussin uusia kipinöitä
- Kipinäkaupoillemars
Juurikin näin. Irtokipinät motonetin tiskiltä halpoja ja kestävät pitkään.
- Anturat
Vikakoodit lukasemalla löytyy vian alkuperä?
- läskimaha
Puola tai sytytysmoduli varmaan hajonnu.
- PuolanJohto
Sähkömies Walesa katsoi aikanaan ystävänsä autoa, joka ei käynnistynyt. Walesa huomasi, missä vika on ja huusi parkkipaikalla kaverilleen, että puolan johto on rikki, se pitää vaihtaa. Tämän kuulivat monet muut ja loppu on historiaa.
- jooooooo
Jos on vielä kärjilla toimiva sytytys, niin micrassa tuo kärkiväli aika nopeasti pienenee nollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1176186Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635129SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun654242SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt973831Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352479Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat652226Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val241572