Alkaneen vuoden tuulia kyselen. Ensinnäkin, onko minulle työpaikan vaihdosta näkyvissä parin vuosikymmenen jälkeen? Kesällä kyllä olen vähän aikaa toisenlaisimmissa töissä, mutta työpaikka itsessään ei muutu. Millaisia töitä löytyisi?
Entä rakkaus...se vaan antaa odotuttaa itseään. Kuinkahan kauan?
Kiitos jos vastaat.
Tervehdys Lydia
1
143
Vastaukset
- Lydia_
Mikään ei ole koskaan täysin selvää, ja nytkin näyttää siltä että monet asiat jotka saattavat johtaa muutokseen eri tavoin, ovat riippuvaisia suurelta osin sinusta itsestäsi, ja siitä mitä olet sisäisesti, ja mitä olet valmis elämääsi vastaanottamaan. Avainsanoja ovat: tässä hetkessä eläminen, intuitio, toisten näkökulmien ymmärtäminen, myötätunto, jakaminen.
Monet asiat vievät kohti muutosta, ja tuovat samalla elämään jotakin uutta. Oleellista on myöskin se onko elämässä tilaa uudelle. Jos ei, niin silloinhan vain kerrataan edeleen vanhaa uudestaan, vaikka "uutta" sinänsä ulkoisesti tulisikin.
Se ainakin on selvää, että tunnut olevan täynnä odotusta, naisellista sellaista, nuo eri puolet taas odottavat kenties pääsyä tasapainoon. Jos sanon nostamistani korteista sen verran, että sauvojen, miekkojen, ja lanttien kuningattarien nostaminen peräperää on aika harvinainen rivi. Ajattelen sitä niin että sinussa on naiseutta paljon, mutta siinä naiseudessa sinänsä on eri puolia, mikä niistä sitten lieneekin se hallitsevin!?
Mahdollisuuksia edessäsi on, mutta kuten äsken jo pohjustin, niin se on omasta sisäisestä tasapainostasi lopulta kiinni miten valitset. Tai niinkin, että jos jotain ei ole sisäisesti valmis vastaanottamaan, niin sitä ei monesti edes huomaa, vaikka se kuinka vilkuttaisi sinulle edessäsi.
Ajattelisin, että sinun on nyt vain mietittävä omia ominaisuuksiasi, ja puoliasi, ja sitä mikä sinulle olisi sopivinta, silloin näät selvemmin myös mahdollisuudet mitkä siihen johtavat, ja jotka ovat kenties jo tovin edessäsi olleet. Voisi kai sanoa, että kyseessä on kohdallasi sisäinen kasvu, jonka myötä voi nähdä vaihtoehdot, joista valita. Jokatapauksessa jos vastaan suoraa tuohon kysymykseen uudesta työpaikasta, niin mahdollisuuksia pitäisi jokatapauksessa olla, mutta miten ratkaisut sitten tapahtuvat niin se onkin jo toinen juttu. Rakkaus saattaa tulla muutoksien myötä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1504029Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso153909Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani123052Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai663038Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1492602- 712510
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282223- 301619
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1141554- 201405