HAAMUTÖITÄKÖ Hämeenlinnan kaupungin palveluksessa?

Paljon on nyt puhuttu vanhushuollossa haamuhoitajista mutta mielenkiintoista olisi myös tietää onko Hämeenlinnan kaupungin ja kaupungin omistamissa yhtiöissä palveluksessa haamutyöntekijöitä, jotka tulevat kyllä ehkä säännöllisestikin työmaalleen mutta työnteko ei oikein maistu tai onnistu tai sitä oikeaa työtä ei ole oikeastaan edes osoitettu.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikös Hämeenlinnan kaupungilla ole johdossa joku haamu. Ei tämä haamu ole liiemmin tuonut esille niitä mielipiteitään. Ei ole heppua näkynyt juuri missään. Mutta kun kevät koittaa niin taas näkyy Aulangon leikatulla nurmikentällä joku keppi käsissään.

Äänestä

Joissakin kaupungin yhtiöissäkin voi olla ihan muutama haamutyöntekijä joilla ei ole oikein mitään tekemistä/osaamista työmaallaan mutta onneksi palkka heille juoksee kuitenkin. Ja kyllähän se kevät ja kesä sieltä kohta taas koittaa ja viheriöt aukeaa joten jaksuhalit vaan heillekin sinne toimistoilleen.

Äänestä
  • Eikös Kehityksellä ole aina virkistyspäivät ajoitettu matkailumessujen kanssa päällekkäin. pubissa on aina hauskempi seisoskella kuin messuhallin käytävillä.

    Äänestä

  • Kehityksessä ainakin kuulemma valmistellaan kuumeisesti jo kesää 2019. Tasoituksetkin olisi saatava tippumaan kesällä ja lomaakin pitäisi viettää. Tuossa kai tärkeimmät merkinnät ns. työkalentereihin.

    Äänestä

No mitäs töitä oli se keskustan kehityskomitea, jossa oli mm. Kiemunki ja rautio mukana. Tuloksia en ole vielä nähnyt. ikkunanpeseminenkin jäi yhteen kertaan. Maksettiinko tässä ehkä palkkoja ilman tulosta. Eli ihan hyväntekeväisyyteenkö meni.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eikainytHämeenlinnassa kirjoitti:

Paljon on nyt puhuttu vanhushuollossa haamuhoitajista mutta mielenkiintoista olisi myös tietää onko Hämeenlinnan kaupungin ja kaupungin omistamissa yhtiöissä palveluksessa haamutyöntekijöitä, jotka tulevat kyllä ehkä säännöllisestikin työmaalleen mutta työnteko ei oikein maistu tai onnistu tai sitä oikeaa työtä ei ole oikeastaan edes osoitettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu