Kirjettä, haavetta suurempaa

mettiäinen

Heippa.

Tiedä mistä etsisi mitään vastaavaa, kun eräs paikka sulkeutui vuoden vaihteessa.
Haaveissa olisi löytää ajatusten vaihtoa/ tutustumista esim. meilien avulla ja jakaa ajatuksia ja haaveita mieluuiten naisten kanssa. En laittaisi vastaan vaikka kohdalle tulisi sopiva nainen johon ihastuisi ja asiat syvenisi. Oikeastaan se olisi jopa toivottavaa.

Pari kirjeen vaihtajaa on ollut mutta nekin hävisivät kuin tuhkatuuleen syystä tai toisesta eikä koskaan kerrottu miksi. Olin varmaankin liian innokas kirjoittelmaan ja kärsimätön odottamaan ainakin yhden kanssa mutta kun tuntui että synkkasi niin sitä innostui. Eihän se oikeutta siltikään siihen tee. Osa hävinnyt kun nähnyt kuvan, ainakin tuntunut sille, vaikken itseäni pidäkkään minään ihan kammotuksena ja jotkut jopa ihastunutkin. Noh, kaikkea mahtuu tähän maailmaan.
Itsestäni hieman:
Olen toistaiseksi 33 ja tykkään asustella täällä maalla luonnon rauhassa missä ihmiset eivät ole riesaksi asti :D. Toki suhteellisen lähellä pääkaupunkiamme,jonka naapurikunnassa tulee käytyä töissä.
Haaveita ja unelmia on vielä olemassa mutta jännitys on iso syy siihen ettei haavetta ole toteutunut.....ainakaan vielä. Toki muutamia yrityksiä mutta eivät vain ole enedenneet. En ole kokenut, savuton ja käytännössä raitis muutoinki sekä ihan normaali vartaloinen mieshen kuvastus. Erään sanoja lainatakseni taidan olla hieman vanhasieluinen.
Olen varmasti varauksellinen kun nettimaailma on mitä on mutta kyllä se siitä posituukin.
Jos jotakuta nappas niin saa kirjoitella ro.mu (attt)suomi24 piste fi

2

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksinminäkin

      Vieläkö voi kirjoitella vai joko kiintiö on täynnä?

    • Anonyymi

      Tulipa katottua tätäkin
      Erään kanssa juttelen mutta en tiedä, ajatukset sekaisin kaiken suhteen.
      Mutta saa kirjoittaa jos siltä tuntuu, meilissä muutoinkin paremmin nämä huomaan. Eli aina voi kirjoittaa jotain, niin katsoo tilannetta silloin

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4776
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2179
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1823
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      190
      1792
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      168
      1560
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      283
      1431
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      206
      1260
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1179
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      207
      1162
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1124
    Aihe