Minne päin Lappia kannattaa suunnata toukokuun puolessa välissä viikoksi. Pieniä patikointi retkiä haluaisin tehdä ehkä kylpylä käyntejä. Nauttia hiljaisuudesta ja luonnon rauhasta. Ilta elämääkin saisi olla aianakin kerran viikon aikana.
Lappiin toukokuussa
7
2297
Vastaukset
- Dogsuitable
Kun kerran jostain uskomattomasta ja älyttömästä syystä asialliset vastaukset poistetaan niin tehdäänpä nyt näin eli kirjoitan väärinpäin paikat johon aloittajan kannattaa suunnata eli ivel ja äklesiraas.
- Lappland
Pallas hotellissa on myös uima-allas ja patikoimaan pääsee tunturiin. Myös ravintola löytyy hotellista.
- NoMuttaHei
Kato kun sillon on vielä tunturissa lunta ja järvet jäässä ! Raattamaan menet......
- Lapintaikaa
Ehdottomasti paras matkustus aika Lappiin on syksyllä ruska-aikaan sillä silloin siellä ei ole vielä yleensä pakkasia eikä kesäiset sääsket enää kiusaa.
- Expensive
Toukokuussa ei vielä ole sääskiä joten kyllä sekin ihan hyvä aika sinne on mennä, mutta ehdottomasti syyskuu ja ruska on se miksi Lappiin kannattaa mennä.
- kukamitäkinhaluaa
Expensive kirjoitti:
Toukokuussa ei vielä ole sääskiä joten kyllä sekin ihan hyvä aika sinne on mennä, mutta ehdottomasti syyskuu ja ruska on se miksi Lappiin kannattaa mennä.
Ajankohtahan riippuu ihan siitä mitä lomaltaan hakee, sitäkö että siellä on turistipaikat täynnä muitakin vai sitä rauhaa ja hiljaisuutta.....itse mieluusti lomailisin sesonkiajan ulkopuolella jos olisi mahdollista, majoituksetkin halvempia
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113868
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka443626- 1553437
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032735Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762651Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61848- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4031198Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos591175Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121118