häväistystä

sähköätuoliiin

taas joku hullu pilkkonut uhrinsa. Milloin päättäjät tajuavat, että kyseenlaisista teoista on tuomittava kuolemaan kuin jenkkilässä, joissain edistyksellisissä osavaltioissa, tai ainakin 100 vuotta vankeutta, siis vankeutta, ei mitään hoivalaitos elämää, kuten suomessa. Vanhukset meillä mätänee ulosteisiinsa, kun linnassaa murhamiehet syö ja lepää. Häkkänen herää ja muutkin päättäjät.

2

190

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aloittajaa kompaten voin sanoa, että elinkautisen vankeustuomion saaneiden säännönmukainen armahtaminen 12-20 vuoden vankeuden jälkeen on loukkaus sekä yhteiskuntaa että elinkautisvangin uhreja ja näiden omaisia kohtaan.

      Mikään peruste ei puolla murhaajien päästämistä vapaaksi fyysisesti hyväkuntoisessa iässä, jos mikään ylipäätään puoltaa heidän päästämistään vapaaksi ikinä.

      Pikaistuksissa voi tehdä tapon, mistä on kohtuullista istua 10-20 vuotta, mutta murhaaminen on oikeudetonta, tietoista ja omavaltaista toisen hengen riistämistä. Miksi yhteiskunnan pitäisi sallia tietentahtoen toisen hengen vieneelle yhtään parempaa kohtelua. kuin tämä oli uhrilleen antanut?

      Humaaneihin syihin vedoten voidaan sanoa, ettei valtion tehtävänä ole surmata kansalaisiaan, vaikka nämä olisivat tehneet mitä. Mutta mitkään seikat eivät puhu sen puolesta, että murhaajat, monikertaisetkin, pitäisi päästää vapaalle toteuttamaan itseään, unelmiaan ja nauttimaan elämästään fyysisesti parhaiden vuosiensa aikana.

    • OppiaJaIkäAina

      Afrikasta saapunut pääkoppametsästäjä ei välitä, hän vain paloittelee ruhon ja mättää lihat pataan kiehumaan ja kutsuu laumansa ruokailemaan. Näin hän on tehnyt aina ja oppinut tuon tavan jo lapsena esivanhemmiltaan eikä hänen tottumuksiaan ihan helpolla muuteta vaikka poliitikot on siihen määrärahaa jo antaneetkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1632
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      842
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      618
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      131
      594
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      68
      536
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe