Utelias uteleva ullataalasmaa utelee.
Elikkä Oitin asukkaat, mua kiinnostais kuulla teiltä millainen paikka Oitti on. Millaista asua jne.?
Etukäteen kiitoksia asiallisista vastauksista.
Oitti asuinpaikkana
10
4688
Vastaukset
- joopajoooooo
Jooo......kyllähän täällä voi asua.........jossainhan sitä ihmisen on asuttava. Samanlaisia typeryksiä täällä asuu kuin jossain muuallakin. Mutta, mitä tyhmempi, niin sitä paremmin viihtyy.............
- Natiivioutsideri
Sisäsiittoinen mielensäpahoittajien kylä, uteliaisuus potenssiin 100 on vahva kylässämme, tervetuloa.
- Asukas135
Älä muuta Oittiin.
- masokistioitista
Yhtä helvettiä......siis asuminen. Naapuri satavarmasti tekee asumisen sietämättömäksi. Jos on masokisti, niin eikun Oittiin.
- Anonyymi
Onko tämä nyt totta? Juuri itsekin muuttamassa kyseiseen paikkaan ja jos joka naapuri on ULLA TAALASMAA niin KYLLÄ VITUTTAA.
- Anonyymi
Älä missään vaiheessa muuta oittiin! Tämän kylän nuoret uhoovat ja syrjäyttävät nuoria, Juuri äsken näin saman mitä olen ihmetellyt jo vuoden verran että iso kööri jahtaa mopoilla ja autoilla jotain yhtä poikaa ja tätä poikaa harvoin näkee missään liikkuvan yksin!! Mistäköhän johtuu!!! Vittu tämä koko oitti on sietämätön paikka!! Olen jutellut tälle pojalle ja äitillensä täst tilanteesta mitä hän on tehnyt että saa kokea tällästä tuskin mitään niin pahaa!! Asiasta on kyllä kirjattu Rilmoitus.
- Anonyymi
Itsekkin olen huomannut saman tapauksen, Miettinyt samaa että mikä tätä kylän nuorisioa vaivaa? En sen enempää ole puuttunut asiaan kun näyttänyt niin hurjalta se touhu. Toivon että Oittiin lisättäisiin enemmän poliisipartioita seuraamaan tätä nuorten kapinointia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itsekkin olen huomannut saman tapauksen, Miettinyt samaa että mikä tätä kylän nuorisioa vaivaa? En sen enempää ole puuttunut asiaan kun näyttänyt niin hurjalta se touhu. Toivon että Oittiin lisättäisiin enemmän poliisipartioita seuraamaan tätä nuorten kapinointia.
Kapinointia mitä vastaan? Puhdasta kiusaamistahan toi kuvattu juttu on.
- Anonyymi
Ihan takapuolesta koko kylä. Uteliaita, jotka tietää muitten asiat aina sata enemmän kun asianomainen. Sisäsiittoista, kun on tehty lapsia ristiin rastiin keskenään. Jos olet eri mieltä, älä ainakaan facebookin ryhmässä avaa suutasi..
- Anonyymi
Aikoinaan tuttu muutti ko.paikkakunnalle ja vuosia myöhemmin kerrtoi, kuinka ihmiset ovat jonkinlaisia öllöttäjiä, ei puhu tai tervehdi, katsoa tollottavat vaan. Onko se hämäläisyyttä vai sivistymättömyyttä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471899
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir2801006- 35848
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.78817Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31739Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta10692Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44681Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse48656Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58654- 43650