Katselin syyskuuksi 8 yön majoituspaikkaa. Silmiini osui hotelli Temple View, jonka hinta olisi n,. 4200 euroa. Kuvien perusteella ei mikään erikoinen. Ihan hyviä löytyy hintaan 700 eur. Millä perusteella maksaisit yöpymispaikasta 3500 enemmän?
Temple view. Suolainen hinta
4
745
Vastaukset
- paljonmatkaileva
En missään tapauksessa itse maksaisi tuota hintaa, omat majoitukseni Italiassa ovat yleensä olleet 3 tähden ja maksaneet noin 50-80e yö kahdelle muutamia poikkeuksia lukuunottamatta kuten kallis Pohjois-Italia. Hotellien taso ei välttämättä ole sen kummempi vaikka hinta olisi suolainen, koska usein näissä etelän maissa palkataan halpatyövoimaa kuten venepakolaisia, intialaisia tai thai naisia siivoojiksi. No ovatko he käyneet kaikki siivoojan monivuotiset ammattikoulut/muut tutkinnot, sen voi jokainen itsekin arvata, ei. Yksi vaihtoehto voi myös olla ottaa loma-asunto Italiassa kun katsoo interhome, homelidays tai vaikka googlaa casa vacanza in Italia. Lisävinkkiä kehiin: mitä etelämmäksi Italiassa menee sen halvempaa on majoituksissa ja ruokakaupoissa. Jos edullista etsii kannattaa mennä Pugliaan, Sisiliaan, Calabriaan, Campaniaan. Rooma ja Toskana ovat vielä kalliita lukuisten elokuvien, kirjojen ja turistilaumojen takia. Pohjois-Italia on ihan yleisesti paljon kalliimpaa seutua kuin etelä.
- Anonyymi
Lähdemme (4 hlöä) nyt toukokuun puolivälissä Roomaan viikon lomalle . Katselimme ensin hotelleja, mutta lopulta päädyimme todella tyylikkääseen ja juuri hienosti remontoituun vuokra-asuntoon (Airbnb) melko lähellä Vatikaania. Asunnossa on 3 mh , olohuone ja keittiö kaikin mukavuuksin. 4 tähteä. Lisäksi puutarhaterassi. Finnairin lentojen kanssa hinnaksi yhdelle tuli n. 550 e !!
Metro kulkee kadun toiselta puolelta.
Eipä ole paljon järkeä maksaa tuollaisia summia pelkästä asumisesta !!- Anonyymi
Terassi kuulostaa hyvältä, mutta metro ei niinkään. Jos on metron varassa, on aika kaukana keskustasta. Missä päin asunto on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Terassi kuulostaa hyvältä, mutta metro ei niinkään. Jos on metron varassa, on aika kaukana keskustasta. Missä päin asunto on?
Keskustassa ei ole metroa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774472Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112433- 1721605
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431486- 1241370
- 1201277
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721199Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81176- 661115
- 35966