Katsoisitko Lyydia

Ahdistunutkyselijä

Minua on viime aikoina ahdistanut työni. Näkyykö sille rintamalle mitään uutta? Terveys myös huolettaa sekä asuntoasiat?

1

152

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lydia_

      Tarvitset ennen muuta omaa päättäväisyyttä, luottamusta ja uskoa siihen, että kaikki menee spontaanisti parhain päin. Uusiin tilaisuuksiin, jotka helpottavat oloasi täytyisi uskaltaa lähteä mukaan spontaanisti, hetkessä. On aika toimia, ja siihen pitää nähdä ne tilanteet, jotka saattavat sinun tämänhetkistä olotilaasi parantaa.

      Kohtaloaan voi venyttää, kohtalo on itse asiassa elämän muutos, johon on myös mahdollista vaikuttaa. Nyt ei saisi itseään jäykistää kaavoihin. Tilanne muuttu etupäässä kun muutoksen löytää ensin itsestään, sisältään. Myös sattuma voisi tulla eteen, ja muuttaa tapahtumien kulkua parempaan suuntaan. Kyse on monesti myös siitä, että tuo sattuma pitäisi nähdä, ja toimia oikeaan aikaan sen puolesta.

      Eli suositan ratkaisujen tekemistä, heti kun sopiva tilaisuus ilmestyy eteen. Ja merkit kyllä viittaavat siihen, että jotain yllättävää voi ilmestyäkin eteesi, etenkin tuossa asuntoasiassa, kenties voi tulla myös työhön liittyen. Jotain vanhaa on jäämässä taakse. Edellyttää sitä että on uskallusta hypätä mukaan uuteen, lähteä muutosta kohti elämän virtaa mukaillen.

      Anna myös omille tunteillesi tilaa, sillä ne tietävät usein paremmin kuin rationaalinen järki sen mikä meille on oikeasti parasta. Ja kuten sanottu, on tartuttava muutokseen kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      1709
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      127
      1020
    3. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      107
      990
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      941
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      58
      801
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      50
      719
    7. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      637
    8. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      632
    9. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      35
      626
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      235
      625
    Aihe