lentopalloilua

lentsikkaa

Kuinka on mahollista, että annetaan koirien tulla matseihin haukkumaan. Tuntuu häiritsevän hyvin montaa katsojaa, niin vieraita, kuin kyläläisiä. Olipahan kenen koira tahansa, niin onkohan se oikein asiallista käyttäytymistä. Siellä kun ääntä on muutenkin ilman koiran kannustusta.

5

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cityl

      Siellä nämä ovat omassa seurassaan/On se hienoa että meidänkin "Topi" kannustaa
      isäntäänsä.Pisteet kotiin!Ajatella miltä koirasta tuntuu kun aikuinen vieressä
      antaa ääntä! Kannustus on aina paikallaan,myös koiran.

    • onhuomattu

      Muuten, eikös Kyyjärvellä ole kesäisin oma peli koirillekin. Näyttely ja temppuradat.. Onhan hevosillekin. Mites se onkaan, se ..... ....... joho osuu. No annetaan haukkua ,on mitä haukkua. Hyvinhän on pelit mennyt, pisteet siitä.

    • Anonyymi

      Onpas merkillistä, että koira/t saavat olla katsomossa aina vaan ja haukkua, vai onko niin ?? kun on tietyn koira ei haittaa, mutta olispa jonkun muun. Ihmettelen suuresti. Onneksi ei ole pakko istua ihan vieressä.

    • Anonyymi

      Olisiko tälläiset koira- asiat järkevää ratkaista siellä paikanpäällä ,eikä tällä palstalla 🐶

    • Anonyymi

      Tuohaa on heleppo juttu, ovipieleen kyltti, niinkuin yleensä, EI eläimiä sisälle. Koskee jokaista. Ei vaikiaa?!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2643
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      104
      1825
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1545
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      18
      1250
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      23
      1073
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      983
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      48
      980
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      95
      958
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      121
      951
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      339
      839
    Aihe