Kortteja rakkauteen?

Lonelyheatr

Onko rakkauteen näkyvissä mitään kivaa uutta? Vuosiin ei ole tapahtunut mitään sydäntä tykyttävää. Sydänsuruja on riittänyt. Tässä se elämä mennyt herra oikeaa odotellessa, lapsiakin olisi kiva ollut saada mutta ikä ja terveys jo esteenä.

2

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dipleyn

      Kirkkoherran avustaja.
      Ei. Kyllä. Kyllä. Kyllä, kyllä, kyllä.

    • Lydia_

      Täyttymys ja rakkauden löytäminen on mahdollinen. Itsetunto on kovin tärkeä asia. Jokin menneisyydessäsi painaa. Pitäisi elää tässä hetkeessä, ottaa vastaan se mitä elämän virta tuo.

      Sinussa on paljon tunnetta, se pitäisi päästä toteuttamaan itseään vapaammin, yleensäkin kaikessa mitä teet. Myötätunto on eräs avain vapaampaa elämää kohden, yleensä kun osaa oikein antaa, niin saa myös elämältä paljon takaisin.

      Ajattelisin asiaa myöskin niin, että vapautta on myöskin se, että ei ola pakko löytää mitään, ei ainakaan mitään tiettyä. Elämän täytyisi myöskin antaa olla osittain oikukas. Sinulle voisi tehdä hyvä myös se, että olisi miesystäviä(kin), joiden kanssa voisi esim.keskustella, ilman että tarkoituksena olisi suunnitella mitään kummempaa. Avoimuus yleensä on tärkeä asia, vaikkakaan naiiviksi ei pidäkään koskaan sortua.

      Lempeä asenne elämään ja ystävyys, yleensä ihmissuhteitten luovuus, ymmärrys, se vie sinua oikeaan suuntaan. Tarvitsisit myös tunteellisemman, kenties jollakin tapaa herkemmän miehen kuin mitä sinulla on aikaisemmissa ihmissuhteissasi ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      62
      6888
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      357
      5978
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      54
      3324
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3029
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      190
      1562
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      17
      1298
    7. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      1026
    8. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      59
      978
    9. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      930
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      897
    Aihe