Kortteja rakkauteen?

Lonelyheatr

Onko rakkauteen näkyvissä mitään kivaa uutta? Vuosiin ei ole tapahtunut mitään sydäntä tykyttävää. Sydänsuruja on riittänyt. Tässä se elämä mennyt herra oikeaa odotellessa, lapsiakin olisi kiva ollut saada mutta ikä ja terveys jo esteenä.

2

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dipleyn

      Kirkkoherran avustaja.
      Ei. Kyllä. Kyllä. Kyllä, kyllä, kyllä.

    • Lydia_

      Täyttymys ja rakkauden löytäminen on mahdollinen. Itsetunto on kovin tärkeä asia. Jokin menneisyydessäsi painaa. Pitäisi elää tässä hetkeessä, ottaa vastaan se mitä elämän virta tuo.

      Sinussa on paljon tunnetta, se pitäisi päästä toteuttamaan itseään vapaammin, yleensäkin kaikessa mitä teet. Myötätunto on eräs avain vapaampaa elämää kohden, yleensä kun osaa oikein antaa, niin saa myös elämältä paljon takaisin.

      Ajattelisin asiaa myöskin niin, että vapautta on myöskin se, että ei ola pakko löytää mitään, ei ainakaan mitään tiettyä. Elämän täytyisi myöskin antaa olla osittain oikukas. Sinulle voisi tehdä hyvä myös se, että olisi miesystäviä(kin), joiden kanssa voisi esim.keskustella, ilman että tarkoituksena olisi suunnitella mitään kummempaa. Avoimuus yleensä on tärkeä asia, vaikkakaan naiiviksi ei pidäkään koskaan sortua.

      Lempeä asenne elämään ja ystävyys, yleensä ihmissuhteitten luovuus, ymmärrys, se vie sinua oikeaan suuntaan. Tarvitsisit myös tunteellisemman, kenties jollakin tapaa herkemmän miehen kuin mitä sinulla on aikaisemmissa ihmissuhteissasi ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      9
      4857
    2. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      63
      4467
    3. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      45
      3766
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      19
      3422
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      3318
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      44
      3183
    7. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      3100
    8. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      52
      2789
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      2515
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2269
    Aihe