Onko rakkauteen näkyvissä mitään kivaa uutta? Vuosiin ei ole tapahtunut mitään sydäntä tykyttävää. Sydänsuruja on riittänyt. Tässä se elämä mennyt herra oikeaa odotellessa, lapsiakin olisi kiva ollut saada mutta ikä ja terveys jo esteenä.
Kortteja rakkauteen?
2
179
Vastaukset
- Dipleyn
Kirkkoherran avustaja.
Ei. Kyllä. Kyllä. Kyllä, kyllä, kyllä. - Lydia_
Täyttymys ja rakkauden löytäminen on mahdollinen. Itsetunto on kovin tärkeä asia. Jokin menneisyydessäsi painaa. Pitäisi elää tässä hetkeessä, ottaa vastaan se mitä elämän virta tuo.
Sinussa on paljon tunnetta, se pitäisi päästä toteuttamaan itseään vapaammin, yleensäkin kaikessa mitä teet. Myötätunto on eräs avain vapaampaa elämää kohden, yleensä kun osaa oikein antaa, niin saa myös elämältä paljon takaisin.
Ajattelisin asiaa myöskin niin, että vapautta on myöskin se, että ei ola pakko löytää mitään, ei ainakaan mitään tiettyä. Elämän täytyisi myöskin antaa olla osittain oikukas. Sinulle voisi tehdä hyvä myös se, että olisi miesystäviä(kin), joiden kanssa voisi esim.keskustella, ilman että tarkoituksena olisi suunnitella mitään kummempaa. Avoimuus yleensä on tärkeä asia, vaikkakaan naiiviksi ei pidäkään koskaan sortua.
Lempeä asenne elämään ja ystävyys, yleensä ihmissuhteitten luovuus, ymmärrys, se vie sinua oikeaan suuntaan. Tarvitsisit myös tunteellisemman, kenties jollakin tapaa herkemmän miehen kuin mitä sinulla on aikaisemmissa ihmissuhteissasi ollut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1464906Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa183537Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1583347Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss322818Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu952578Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181853Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky81488Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101472Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1381402Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111267