Vastailee tulkin välityksellä. Harvinaista nykyajan huippuhiihtäjillä. Iivo Niskasen kannattaisi pilkata häntä metsäläiseksi.
Bolshunov ei osaa englantia
9
918
Vastaukset
- 87ok67tit
Bolsuhan on metsäläinen Venäjän syrjäseudulta.
- Länsimielinen
Syrjäseutuahan koko se maa on, ei pelkästään Bolsunohvin kotipaikka.
Siis tietenkin köyhää ja takapajuista syrjäseutua.
- taatta
Kukaan venäläisistä murtomaahiihtäjistä ei osaa englantia. Ainakaan ei halua sitä puhua. Venäjähän on mielestään mahtisonnimaa ja kieli mahtikieli. Myös sponsorit on venäläisiä niin ei tarvitse edustaa niitäkään englanniksi.
- TorskäirBest
Who the Fuck is Norway
- odaavatenglantia
Kyllä suurin osa venäläisistä hiihtäjistä osaa englantia, mutta taktisista syistä käyttävät tulkkia. Tulkki on niin kirjansa lukenut, että jos toimittajat kysyvät jotain sellaista, johon hiihtojohdon mielestä hiihtäjä ei osaa vastata tarpeeksi viisaasti, niin tulkki osaa.
- Astananmurre
Miksi kaikkien maailman ihmisten tulisi osata puhua englantia, mikä ihmisarvon mittari tämä on?
- Anonyymi
Luutnantti Koskelan sanoin Mannerheimin syntymäpäivänä:
Siperia Bolshoi Taiga, doprahujaa !!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635415Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515313Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41251Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381046Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471022