Mkä ihme siinä on että centin venyttäjien pitää pääatä reissuun vaikka koko ajan on vaikeaa. Pitää käyttää nettivaraustoimistoja kun säästää euron ari ja sitten on kamala narina kun nettimatkatoimisto kusetti tai ei vastaa.
Kaikki siksi että perseaukistenkin pitää leikkiä varakasta.
Säästäjät voi jäädä kotiinsa.
6
137
Vastaukset
- mitennniinvarakas
No kerrohan miten nettimatkatoimisto eroaa siitä, että menet konttorille ja missä niitä enää edes on. Miten niin nettimatkatoimisto kusetti? Onko kokemusta? Kaikki Suomessa toimivat matkatoimistot toimivat myös netissä ja eipä ole ollut ongelmia. Voihan se olla , että ongelmia syntyy jos nigeriasta matkan tilaat.
- Syvältämaailmalle
Lentoyhtiöt myyvät kuule ihan itse lippujaan, ei siihen tarvita mitään välikäsiä.
- mitennniinvarakasoltava
Etkö ymmärtänyt? Kuulehan, kun tuossa lukee: "kaikki Suomessa toimivat matkatoimistot toimivat netissä". Missä kohtaa lukee, että ei olisi tiedossa lippujen ostomahdollisuus yhtiöiden omilta sivuilta? Hakukoneet auttavat löytämään joskus edullisemmin kuin lentoyhtiön sivuilta.
- älä.huoli
Syvältämaailmalle kirjoitti:
Lentoyhtiöt myyvät kuule ihan itse lippujaan, ei siihen tarvita mitään välikäsiä.
Onhan tuo aika hidas tapa, jos jokaisen lentoyhtiön omilta sivuilta matkaa käy katsomassa ja hintoja vertailee.
Monissa tapauksissa matkatoimiston matka on halvempi, kuin lentoyhtiön omilla sivuilla.
Esim. Goalta pelkkä paluu (pitkältä lomalta paluu) finnairin sivuilla oli kalliimpi, kuin finnairin lento AM kautta tilattu meno-paluu (äkkilähtö 1vko matka,pelkät lennot) oli halvempi, josta käytin vain paluun. Joten ei näistä mitään "yleistyksiä" kannata tehdä. Eiköhän kuitenkin anneta jokaisen itse omat ratkaisunsa tehdä, millä tavalla ja minne matkustaa
- HummerHessu
Mikä ihmeen hakukone? Matkustamisestahan tässä puhutaan.
- homomosse
Aloittajahan jäkätti nettivaraamisesta ja matkatoimistoista. matkustaminen on aivan eri asia kuin lenn tai matkapaketin varaaminen-siis varaaminen ja matkustaminen tapahtuvat eri aikaan. Matkoja varten on erilaisia hakukoneita, mutta se ei tarkoita vielä matkustamista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1196354Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816177Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696050Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482395Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1211420- 121261
- 1871098
- 61907