Hei Lydia!
Mitä näet työkuvioihini? Vaihdoin syksyllä työtehtävääni. Mihin urapolkuni vie?
Näetkö meille vielä perheenlisäystä tai uutta kotia? Molemmat ovat keskusteluissa..
Lydialle kysymys
6
155
Vastaukset
- Lydia_
Näkokulmia joudut nyt miettimään ja vaihtamaan. Luvassa on työssä haastellista aikaa. Tämä aika johtaa mitä ilmeisemmin suuriin muutoksiin elämässäsi.
Yleensä rakkaus kyllä tuntuisi kukoistavan, joka varmasti olisi otollinen aika myöskin perheenlisäykselle vielä. Mahdollisuus on jokatapauksessa elää täysinäistä elämää.
Vaikuttaisi kokonaisuudessaan siltä että haasteitten kautta kuljet jonkinlaiseen murrosvaiheeseen elämässäsi. Se on omalta osaltaan siis tarpeellinenkin aika muutoksille (esim.kodin vaihto). Tämä murrosvaihe on toki tärkeä suunnitella, niin että se palvelisi kohti täysipainoista elämää entistä enemmän, mihin mahdollisuudet perheelläsi tuntuisivat olevan varsin hyvät.
Jos muutokset kohtaat siten, että luonnollisuus, sanoisinko luonnon tasapaino tai läheisyys lisääntyy, niin mahdollisuudet hyvää ja menestyksekkääseen elämään ovat varsin pitkälle. Sikäli kannattaa myöskin kovasti kiinnittää huomiota tuon muutosvaiheen tapahtumiin. - Brunetteleo_
Kiitos!
- Barbimamma
Elämääni on tullut jalat alta vievä ihminen , mutta koska elämässäni on ollut tosi huonoja kokemuksia pelkään todella paljon..voinko luottaa häneen , onko hän vielä vuosienkin päästä rinnallani.
- Lydia_
Barbimamma: Selkeys elämässä on tärkeää, etenkin kun on aloittamassa jotain. Jos olet epävarma, niin kannat sitä pitkälti mukanasi koko ajan, mitä sitten ikinä aloitatkaan. Tärkeintä sinulle olisi siis saavuttaa selkeys ja sitä kautta ymmärrys siitä, että mitään ei tarvitse pelätä.
Kun olet sisältä vakaa on aina parempi aloittaa uusiakin asioita. Mutta onko myöskin niin että tarkerrut liian helposti kiinni rakkauteen, koska myös pelkäät yksin jäämistä alitajunnassasi?!
Elä ei ole liian vakavaa, eikä siinä voi lopulta pitää koskaan mistään tai kenestäkään liiaksi kiinni. Tarvitset leikkimieltä, joka opettaa sinulle luopumaan rajoituksista, ja elämään vapaammin vailla pelkoa yksin jäämisestä.
Täällä ihmettelen yhtä asiaa, mikä hajotti parisuhteeni ? Kysymykseen en saanut kumppaniltani suoraa vastausta .
- Lydia_
Kevät313: Hän koki että ei saanut tarpeeksi vapautta suhteessanne. Tässä saattoi piillä harha, mutta oikealla avoimuudella suhde olisi voinut jatkua.
Mutta kenties se nykyään on liian helposti niin, että jos haluaa keventää elämäänsä, niin alkaakin sen ihmissuhteista. Jos ei itse muutu tai muuta elämäänsä, niin ei suhteitten lopettaminen koskaan auta, edistä ihmisen omaa kasvua. Muutos jota halutaan alkaa aivan muualla, mutta avoimuus on tärkeää !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1867908Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1425425Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/1504333Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.43509Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y732877Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan
kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.172647Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi112563- 2852501
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1472410Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5822217