Raitis ilmasuodatin

Rollevaan

Mites qasgain raitisilmasuodatin vaihdetaan.?

9

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuntematta

      kyseistä automerkkiä sen paremmin mä epäilen vaihdon tapahtuvan samalla tavoin kun tuossa pösössäni vuosimallia 89. Vanha otetaan pois, uusi suodin tilalle ja helevetillistä ajoa.

    • Rollevaan

      Eipä taida täältä kuitenkaan järkeviä neuvoja tulla...

    • Kiinteä.suodatin

      Ei sitä voi vaihtaa. Ajat samalla fillterilla niin kauan , kunnes sisäilma täysin pilaantunu. sen jälkeen paaliin koko passka.

    • tuntematonmalli

      Aika outo malli, ei ole myyty meilläpäin. Mutta veikkaan että Qasqaissa ei ole raitista ilmansuodatinta. Eikä juoppoakaan sellaista.

    • Motonet

      Huollossa vaihtavat edullisesti, senkin filtterin!

    • nihili

      Mikä vittu saatana siinä on että yhdys sanoja ei osata kirjoittaa. Laittaa oikein vihoiksi perkele. Menkää takaisin kouluun ja opetelkaa ne yhdys sanat.

      • aivovuoto

        Saman voi todeta sinunkin kirjoitelmasta!


    • Kullivaan

      En ole kuullutkaan että johonkin automalliin olisi asennettu raitista ilmasuodatinta. Ilmeisesti kaakkois-Aasiassa sitten tähän "qasgai"-autoon näitä raittiita ilmasuodattimia on laitettu. Ohjeet vaihtoon tuossa ylempänä jo tulikin, eli vanha raitis ilmasuodatin otetaan pois, joka ei varmaankaan ole enää kovin raitis, ja asennetaan uusi raittiimpi ilmasuodatin tilalle. En noista kaakkois-Aasian kielistäkään niin paljon ymmärrä, mutta ilmeisesti siellä on tapana myös laittaa kysymyslauseen perään piste ennen kysymysmerkkiä.?

    • idioottitietysti

      Ompas täällä fiksua väkeä kommentoimassa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      282
      4751
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3056
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      50
      2959
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      986
    8. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      969
    10. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      961
    Aihe