Torilla kuitenkin enemmän tilaa kuin Trion edessä.Kaikkien bussien ei tarvitse kiertää matkakeskuksen kautta.Yritetään laittaa tänne tämä kommentti kun Lsl sivulle ei voi kommentoida ellei ole sähköpostia.
Bussien vaihtoterminaali pysyköön torilla.
äänetönkommentoija
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä Trio on paras.Olisi mukava jos Trion kohdalle saisi katetun kadun Veskulle ja Aleksille siihen kohtaa .Yksityisautot pois.Se on modernia suunnittelua.
Markkinavoimatko vaatii?
Eteläinen ohitustie jo tehtiin markettien ehdoilla.Säästäkää edes toimiva torin bussien vaihtoterminaali.
Linja-autosta toiseen vaihtaminen on selväpiirteisellä torilla helpompaa myös hitaasti liikkuville ja huononäköisille.Bussit myös seisovat ja odottavat lähtöaikaa.Matkakeskuksen pysäkeistä osa on tunnelissa ja osa eri paikoissa maanpäällä.Bussit eivät seiso näillä pysäkeillä vaan bussia vaihtavan on tiedettävä tarkkaan mistä ja mihin aikaan bussi huristaa pysäkin ohi.Ja oltava valmiina oikeassa paikassa pysäyttämässä bussia.Samanlainen tilanne muodostuu ahtaaseen Trion edustaan.Trion edustalla bussista toiseen vaihtava voi joutua ylittämään autokadun toisin kuin selväpiirteisellä torilla.
Aivan oikein näin. Miksi korjata jotain joka toimii todella hyvin.
Yksi vaihtoehto olisi sijoittaa vaihtoterminaali Mukkulaan. Pysyisi keskustan ilma saasteettomampana.
Tänään viimeinen mahdollisuus ottaa kantaa.Sähköpostittomana laitetaan kannanotto tänne. Toivottavasti päättäjät lukevat sen täältä.
LSL:n aikatauluvihkoja jaettu koteihin 100 000 kappaletta – kesällä tämä tapahtuu viimeisen kerran
Tässä vielä sähköpostittoman palautetta.Älkää nyt ainakaan huonontako bussiliikennettä.
Nytkö ruvetaan kyselemään kauppiailta (Trio) missä vaihtoterminaalin pitäisi olla?Käärmettä pyssyyn.