Kuten kaikki hyvin tietävät niin Toyota on keksinyt kaikki merkittävät autoissa olevat laitteet ja tekniikat ja muut ovat kopioineet niitä jälkijunassa ja niin käy tälläkin kertaa.
Vastaukset 19
- HänOnLahkakas
Hihii, nyt laitoit vielä paremman leuan kuin edellinen.
- haldexromutvw
tulleeko uuteen corollaan nelivetoa?
- Toyota-mies
Tottakait tulee neliveto ja turbo.
- mitä.tällaisella.tekee
Toyotan neliveto on todella "toimiva".
https://www.youtube.com/watch?v=so8JLIYc1yU&t=6s- hahhaaa
Ei hitto voi olla todellista. Roska mikä roska.
- Pentille
hahhaaa kirjoitti:
Ei hitto voi olla todellista. Roska mikä roska.
Onko sinusta hauskaa kommentoida itsellesi, Pentti. Meistä monesta sellainen on pelkästään noloa.
- upsista
Ja tässä Toyota näyttää miksi Tojo on joka jonon keulilla. Jos vauhtia on yli 60kmh niin auto voi kaatua mutkissa.
https://www.youtube.com/watch?v=xoHbn8-ROiQ - TheKöIe
Huuveritrpo on paras!
Vanha huuveri peräpää edellä puhisee kaasarin kurkkuun niin johan lähtee.
Jos on roskia vähän mukana teho nousee. Johan lähtee
Tojotin on paras ja sämpylä erikoisesti - Toyotaliittyykopiotsijoi
Paitsi että OIKEASTI Toyota on tähän mennessä kopioinut kaikki muilta merkeiltä, kuten esimerkiksi turvavyöt, abs-jarrut, valonpesimet, ohjaustehostimen, jne. Lista on loputon. Tämä on totta.
Oikeastaan ei mitään. Valitettavasti ruotsalaiset ja saksalaiset ovat tehneet kaikki nykyautoissa olevat todelliset keksinnöt. Lisäksi muutama hyvä on tullut myös ameriikoista. Se, että Tojota omistaa eniten autoihin liittyviä patentteja on kyllä totta. Onko niilä mitään arvoa? Vastaan itse ei ole, koska patentit koskevat asioita joita autoissa ei ole, eikä niile oikeasti ole edes tarvetta. Kolmipiste turvavyöt- Volvo, Lukkiutumattomat jarrut-Bosh. Mikä Tojotan keksimä tekniikka on parempi kuin nämä kaksi? Saa vastata mikä keksintö on merkittävämpi?
- Pikkumulkku-Pentti
Kerrankin Pentin rekisteröityneellä sivupersoonalla on sattuva nimi. Puuttuu vain etuliite "Pikku".
- pelkkä-kopsaaja
Pikkumulkku-Pentti kirjoitti:
Kerrankin Pentin rekisteröityneellä sivupersoonalla on sattuva nimi. Puuttuu vain etuliite "Pikku".
Iso tai pieni. Tojo ei ole koskaan tuonut markkinoille mitäänn ensimmäisenä. Sanopa yksikin keksintö tojossa niin voin helposti kertoa toisen auton jossa ko ominaisuus oli ennen tojoa.
Pikkumulkku-Pentti kirjoitti:
Kerrankin Pentin rekisteröityneellä sivupersoonalla on sattuva nimi. Puuttuu vain etuliite "Pikku".
Ei nimi miestä pahenna, mutta ei löydy sinultakaan vastausta? Ei löydy kun ei niitä todellisuudessa ole.
- tojota.on.itäkippo
Tojota ei oo keksinyt itse yhtään mitään, ainakaan tarpeellista autossa käytettävää, vaan kaiken se kopioi kuten muutki japsit.
- volvo.turbo
Paska mikä paska HAH!
- Tojoton
Tojon patentit koskevat sitä, miten auton voi valmistaa mahdollisimman halvalla ja nopeasti.
Vaimon jarpassa oli jotkut onnettomat muovikoukut pitämässä kuskin jalkatilan kuramattoa paikoillaan. Nyt on koukut irronneet ja kadonneet, ja kuramaton virkaa toimittava kumilerppa seilaa irrallaan. Pitää aina silloin tällöin vetää pois kytkinpolkimen alta, että saa koneen käynnistetyksi.
Muovikoukkuviritys on varmaan tojon patentoima "innovaatio".- 8677867567
Sinähän olen perehtynyt hyvin asiaan jos olet käynyt läpi KAIKKI tuhannet Tojoknsernin patentit.
- kopioinninEdelläkävijä
Toyota on ollut aina kuuluisa siitä, että se kopio kaikki muilta ja keksii miten asiat voi tehdä halvemmalla(lue huonommin) välttävästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241546Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681367- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731092Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84779Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29738Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48727Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629