Miksi rakastuit työkaveriisi?

Miten se tapahtui? Mitä hän teki?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Se tapahtui siten, että katseet kohtasivat yhden kerran liikaa ja liian pitkään.
Se oli siinä.
Tuo tietää, että tykkään, mutta ei tiedä sitä, että oikein tällä tavalla...

Äänestä

Samoin. Katseista se alkoi, lämpimistä sellaisista. En edes tuntenut häntä pahemmin mutta hän sai katseellaan jalat alta, ja sen jälkeen kun aloin kiinnittää häneen enemmän huomiota olen tajunnut miten upea ja ihana hän onkaan, siis täysin ainutlaatuinen! <3 Tahtoisin vain tutustua häneen paremmin ja lähemmin, mikä on hieman haastavaa siinä ympäristössä.

Äänestä
  • Oletko nainen?

    Äänestä

  • taiehkämies kirjoitti:

    Oletko nainen?

    Nainen olen. Niin kuin itseasiassa ihastuksenikin.

    Äänestä

Jäikö pullan haukku kesken? Tai ulkona?

Äänestä

Mies on monenkin kanssa flirttaillut näköjään. Jatka samaan malliin 👩‍🎓

Äänestä

Aikoinaan, kun olin juuri valmistunut ammattiin ja harjoittelijana/apulaisena merkittävässä työpaikassa, halusin tehdä vaikutuksen kaikkiin osaamisellani. Työparikseni ja esimiehekseni valikoitui keski-ikäinen ja perheellinen nainen, jolla tuntui ajoittain olevan vaikeuksia pitää työn vaatimat asiat kasassa. Hän oli juuri itsekin laitoksen sisäisen koulutuksen kautta päässyt asemaansa ja oli tietyn alueen yhteisissä työtehtävissämme epävarma. Entiseen työhönsä liittyvät asiat hän luonnollisesti hallitsi mestarillisesti, mutta uudet työtehtävät vaativat meidän molempien ammatillisten vahvuuksien esiintuomista. Olin hyvä kentällä tarvittavien laitteiden käsittelyssä, hän oli mestari muussa.

Vietimme paljon työaikaa yhdessä, jouduimme matkustamaan autossa pitkiä aikoja päivittäin, tutustuimme ajomatkojen aikana toisiimme.

Pidin hänestä heti ensitapaamisesta lähtien. Pitkien päivien myötä aloin pitää hänestä yhä enemmän, varsinkin hänen aina taustalla oleilevan surumielisyytensä vuoksi.

Koska matkat työkohteisiin olivat pitkät, käytimme sen ajan jutteluun ja toisiimme tutustumiseen. Sain vähitellen vaikutelman, ettei hän ollut tyytyväinen avioliittonsa tilaan. En kuitenkaan voinut taikka uskaltanut tehdä asialle mitään.

Oltuamme pitkään kahden kesken syvällä metsissä töissä usean päivän ajan, uskalsin viimein lähestyä häntä ja pyytäää, että saisin hieroa hänen hartioitaan siinä nuotiolla maatessamme. Hän suostui, mutta hillitysti, enkä olisi muuta odottanutkaan hänen arvokkuudeltaan.

Kun fyysisen koskettamisen jää oli murtunut, päästi hän minut vähitellen sisäänsä niin henkisesti kuin fyysisestikin. Rakastan häntä edelleen palavammin kuin ketään toista.

1Äänestä

Ei rakkaus vaan ihastuminen. Katse,vahinko kosketukset, luottavuus,puheiliaisuus, anteliaisuus, ahkeruus ym toivon että saan työskennellä hänen kanssaan viellä joskus.

Äänestä

Siinä vaan pääsi käymään niin.

Teippasi muuten kerran mun tiputtaman kukkaruukun, ja hyvin teippasikin. 😂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gallup kirjoitti:

Miten se tapahtui? Mitä hän teki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu