Minkälainen äiti hengaa

lapsensa kanssa baarissa? Mitä mieltä olette?
En ikinä tekisi sellaista, eikä normaali nuori 18-vee etes haluaisi äitiä mukaan baariin.
Taitaa sellaisella äitillä olla jotenkin nuoruus kesken....vai onko alkkisongelmaa tai muuta?
1550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sekava elämä, bilehile, vailla äitiyden mallia, sanoisin.

Äänestä

Se on sitä nykyelämää. Pentuja tehdään mitään ajattelematta ja sitten pennuistakin tulee ties mitä vitopäitä.

Äänestä

Samassa nisti porukoissa vielä pyöritään. Se on jo todella ala-arvoinen suoritus... Pitäähän lapsesta huoli pitää...

Äänestä

Ja toisilta pakkohuostaanotetaan kun ei voida pitää päihde ongelmien ja muitten syitten takia.

Äänestä

haluu jakaa tulevaisuutta tyttärelleen tietenkin

Äänestä

polttaa myös pilvee ja on niinkuin jalat levällään !

Äänestä

Lapsensa paras kaveri, ei vanhempi.

Äänestä

Sellainen jolla ei oo rahaa niin menee tyrkylle

Äänestä

Ottakaa selvää sellaisten luonteesta. Lapselle baari on väärä paikka täysin.

Äänestä

Valitettavasti on näitä, jotka ei kasva aikuiseksi äitiyden myötä. Yhteiskunta mahdollistaa tämän. Pitäisi Baarinpitäjänkin puuttua, mutta jos hänkin on jäänyt henkisesti jälkeen. Lapsi pois kyseiseltä äidiltä, niin saa rauhassa hengailla. Vanhempiaan kun ei valitettavasti saa valita.

Äänestä
  • Eikö aloittaja sanonut sen "lapsen" olevan 18 v....
    Jokainen saa hengata kenen kanssa tykkää.

    Äänestä

Onko tuossa nyt jotain väärää jos äiti käy täysikäisen lapsensa kanssa baarissa,harvat varmaan edes lähtee äitinsä kanssa,että olipa taas kerran typerä kysymys.

Äänestä

Jotkut äidin ihan hyvännäköisiä ja kerrassaan upeita! Kaikki lapset ei häpeä vanhempiaan, että piiloon pitäisi mennä. Voi kulkea tyttären kans muutenkin kaupungilla hänen kanssaan. Ei kaikki oo läskejä ja rumia. Viiksekkäitä iskän verkkareissa ja kaljamainospaidoissaan riipputissit roikkuen. Ja croksit jalassa.

Äänestä

Nehän hakee miestä kolmen kimppaan.

Äänestä

Aloittajalla taas typerä viesti. Joutavilla ei parempaa tekemistä ole kuin kytätä ja miettiä muita ihmisiä vain. Hanki vaikka harrastus.
Saahan 18-v mennä äitinsä tai vaikka mummonsa kanssa mennä baariin. Ei kuulu se asia sinulle yhtään !
18-v täysi-ikäinen. Eri asia jos se tosiaan on lapsi alle 18 !!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


äitiäitinä kirjoitti:

lapsensa kanssa baarissa? Mitä mieltä olette?
En ikinä tekisi sellaista, eikä normaali nuori 18-vee etes haluaisi äitiä mukaan baariin.
Taitaa sellaisella äitillä olla jotenkin nuoruus kesken....vai onko alkkisongelmaa tai muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu