Tässä nykyinen Vacation Consult Ou myyjä on ehdokkaana Viron parlamenttivaaleissa 2019, siis kuten meidän eduskuntavaalit. Riigikogu 2019 puolue Reformierakond, ehdokas nr. 252 Meelis Soll
https://www.reform.ee/riigikogu-valimised-2019/meelis-soll
Tässä hänen kertomana itsestään, ei mainitse että on myynyt tallinnassa lomaosakkeita suomalaisille Holiday Club Eesti filial yrityksessä, Travel Time yrityksessä ja nyt siis Vacation Consult Ou.
"Olen valmistunut Tallinnan tekniikan ja konetekniikan erikoisalasta. Aloin työskennellä yksityisellä sektorilla ja muutin ulkomaille Virosta 12 vuoden ajan. Asuin ja työskentelin eri kaupungeissa ja lomakohteissa Venäjällä, Suomessa ja Espanjassa. Yritin kättäni sekä kellossa että hotellissa."
Tällainen ehdokas Viron parlamenttivaaleissa 2019. Eesti Reformierakond Nr. 252. Meelis Soll
Viro lomaosakemyyjä ehdokkaana vaaleissa
3
254
Vastaukset
- aimopeke
Nämä vaalit pidetään sunnuntaina 3.3. Taitaa Viro olla lomaosakekusettajaystävällinen valtio kun tällainen toimija edes pääsee ehdolle puolueseen. Sinne Viroon vain kaikki huijarit perutamaan lomaosake firma. Ei mitään kuluttajansuojaa lomaosakekaupoissa vaikka onkin EU-valtio.
- Llssii
Kyllä kansa tietää ja tietää Virossakin ketä kannattaa äänestää. Tämä lomaosakemyyjä sai ääniä 51 kpl kun paras puolueesta sai melkein 9000 ääntä.
- Eiikuna
Tämä tyyppi ei tule pääsemään ikinä läpi koska virolaisetkin osaa googlettaa ja aina hauissa on nämä keskustekut suomi24 hänen lomaosakekaupoista suomalaisten kanssa. Ei hyvää mainosta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2878488Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat695131Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2874508SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden633119Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä22577Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,41962Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr61843- 1121832
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401733Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01700