Tässä nykyinen Vacation Consult Ou myyjä on ehdokkaana Viron parlamenttivaaleissa 2019, siis kuten meidän eduskuntavaalit. Riigikogu 2019 puolue Reformierakond, ehdokas nr. 252 Meelis Soll
https://www.reform.ee/riigikogu-valimised-2019/meelis-soll
Tässä hänen kertomana itsestään, ei mainitse että on myynyt tallinnassa lomaosakkeita suomalaisille Holiday Club Eesti filial yrityksessä, Travel Time yrityksessä ja nyt siis Vacation Consult Ou.
"Olen valmistunut Tallinnan tekniikan ja konetekniikan erikoisalasta. Aloin työskennellä yksityisellä sektorilla ja muutin ulkomaille Virosta 12 vuoden ajan. Asuin ja työskentelin eri kaupungeissa ja lomakohteissa Venäjällä, Suomessa ja Espanjassa. Yritin kättäni sekä kellossa että hotellissa."
Tällainen ehdokas Viron parlamenttivaaleissa 2019. Eesti Reformierakond Nr. 252. Meelis Soll
Viro lomaosakemyyjä ehdokkaana vaaleissa
3
254
Vastaukset
- aimopeke
Nämä vaalit pidetään sunnuntaina 3.3. Taitaa Viro olla lomaosakekusettajaystävällinen valtio kun tällainen toimija edes pääsee ehdolle puolueseen. Sinne Viroon vain kaikki huijarit perutamaan lomaosake firma. Ei mitään kuluttajansuojaa lomaosakekaupoissa vaikka onkin EU-valtio.
- Llssii
Kyllä kansa tietää ja tietää Virossakin ketä kannattaa äänestää. Tämä lomaosakemyyjä sai ääniä 51 kpl kun paras puolueesta sai melkein 9000 ääntä.
- Eiikuna
Tämä tyyppi ei tule pääsemään ikinä läpi koska virolaisetkin osaa googlettaa ja aina hauissa on nämä keskustekut suomi24 hänen lomaosakekaupoista suomalaisten kanssa. Ei hyvää mainosta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1027767Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4176917SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1625182Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien994107Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954026Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723987Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103752Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03450Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil92296Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161879