Rokotevastustajat, tutustukaa Dunning-Kruger -syndroomaan ja pohtikaa, miten teidän taustanne, koulutuksenne ja ne asiat joihin otatte niin voimakkaasti kantaa näistä lähtökohdista, sopivat yhteen.
Uskotteko oikeasti, että ilman alaan liittyvää koulutusta, tutkimustaustaa tai työkokemusta te voisitte tietää asiat paremmin kuin useiden eri alojen ammattilaiset, jotka ovat teidän kanssanne eri mieltä. Ammattilaiset eivät ole vain eri mieltä teidän kanssanne, vaan heillä on myös tutkimuksellinen näyttö ja sekä koulutuksen, että ammattihistorian tuoma tietämys asioista.
Onko siis realistista, että te oikeasti tiedätte asiat paremmin kuin muut ja muut ovat vain hölmöjä idiootteja?
Dunning-Kruger
BSHunterR
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843252
- 751301
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1801236Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825