Dunning-Kruger

BSHunterR

Rokotevastustajat, tutustukaa Dunning-Kruger -syndroomaan ja pohtikaa, miten teidän taustanne, koulutuksenne ja ne asiat joihin otatte niin voimakkaasti kantaa näistä lähtökohdista, sopivat yhteen.

Uskotteko oikeasti, että ilman alaan liittyvää koulutusta, tutkimustaustaa tai työkokemusta te voisitte tietää asiat paremmin kuin useiden eri alojen ammattilaiset, jotka ovat teidän kanssanne eri mieltä. Ammattilaiset eivät ole vain eri mieltä teidän kanssanne, vaan heillä on myös tutkimuksellinen näyttö ja sekä koulutuksen, että ammattihistorian tuoma tietämys asioista.

Onko siis realistista, että te oikeasti tiedätte asiat paremmin kuin muut ja muut ovat vain hölmöjä idiootteja?

0

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi

        on parasta?
        Ikävä
        90
        1348
      2. Koska muru nähdään

        Kaksin?
        Ikävä
        46
        728
      3. Et vaan tajua

        Että rakastan sua
        Ikävä
        20
        659
      4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

        Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
        Ikävä
        49
        640
      5. Sanoppa ihan rohkeasti

        Mun huonot puolet! En suutu…
        Ikävä
        80
        626
      6. Olen jo oppinut tuntemaan

        sinun kirjoitustyylisi
        Ikävä
        53
        618
      7. Mikä kaivatussasi

        on pahinta?
        Tunteet
        47
        591
      8. Mikä herkku

        Kaivattusi On? 😁
        Ikävä
        50
        573
      9. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

        Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
        Sinkut
        132
        568
      10. Ylen typerät rinnastukset.

        Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
        Maailman menoa
        192
        553
      Aihe