Itse olen pelkkä penkkiurheilija aloitetaan näin. Miksi helkkarissa täytyy koko juottopatalijoonan seistä ulkokurvissa!!!? Olli Ohtonen oli ainut (kuvien perusteella) joka jakoi joka ukolle limut sellaisessa paikassa, jossa se on oikein toimittaa nieltäväksi!
Juottohommia
9
142
Vastaukset
- OlikoViinaa
Iivo vois mennä hiihtokouluun,jos suksi lähtee omille reiteille. Suomalaista hiihtoa,kun sauvat hakataan poikki. Kannattais lopettaa,jos sapettaa ja heittää sukset metsää.
- Jääurheilija
Toki Iivon oma virhe kuten itsekin myönsi! Mutta tuo alkuperäinen asia unohtui?
Olisihan siinä joku muukin voinut ulkokurvissa latua tavoitella.
Nyt puhutaan yleisellä tasolla, joten ei herneitä nokkaan. - Konttaus
Koholla ois tässä mahdollisuus Umpihankikonttauksen MM-mitalit ratkottiin Hartolassa.
- Jääurheilija
On edes hienoa kun on kaikkitietävä! Näinhän ne kuulemma osallisetkin jälkeenpäin kertoivat. No yleensä oon aina oikeassa;) Muut kommentit on tietty perseestä, koska ihmiset eivät tiedä mitä kirjoittelee..
- Kaikki_ei_ole_menetetty
Iivon olisi pitänyt hiihtää latua eikä mennä suksineen liian lähelle juottoukkoja. Täysin oma moka, toivon mukaan Iivo ottaa tuosta opiksi eli se olisi viimeinen kerta hänen kohdallaan.
Ikävä, kun Kerttu tuli kipeeksi, olisi ollut mielenkintoista nähdä hänet nyt viestissä! Pikaista paranemista! - Käytöskouluun
Hävettää, kun Iivo ei osaa käyttäytyä.
Oma moka ja syyttää muita. Kävi vielä palkintokorokkeella näyttämässä nyrpeää naamaansa. Ei osaa edes iloita muiden puolesta.
Todella typerää käytöstä ! - loppumatonloru
Mitähän virheitä tänään parisprinteissä taas tapahtuu.
- Lumperiantti
Juottopaikat pois latujen varsilta.
- Parfyymiladulta
Juomassa käydään Laanilassa, jossa voi ottaa hypytkin etelän rouvilta kesken supersprintin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1454687SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763885Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712559SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2262002Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1201848Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2461177Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49815- 62766
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20746Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725