Olen nyt katsonut Iivon kamppaamisen vaikka kuinka monta kertaa. Ko. kohdassa on havuilla merkitty raja, jonka takana juottomiesten ym. pitää olla vai mitä havutus tarkoittaa? Kysymyksessähän on hiihtokilpailu. Radan pitää olla vapaa kilpailijoille kaikissa olosuhteissa. Juoman ojentamisen pitää ymmärtääkseni tapahtua niin, että huoltomiehet eivät tule kättään lukuun ottamatta havutuksen yli hiihtouralle. Kyllä niin ottaa Iivon puolesta taas päähän. Joutui liukutaklauksen jälkeen hiihtämään kovaa vauhtia etenevän kärjen kiinni ja silti jaksoi taistella lähes loppuun saakka voitosta. Ja vielä Ylen toimittajat hyssyttelivät norjalaisia tilanteessa. Heidän mielestään oli Iivon vika!!! Me maksetaan heidän palkkansa ja nämä nuoleskelevat norjalaisia.
Katsokaa muuten uudestaan myös eilisessä sprintissä Klebun ja Ustjukovin tapaus. Olkoonkin, että ohituksen alkaessa tilanne oli siinä ja siinä, mutta sen jälkeenhän Klebu nostaa kätensä ylös ja estää selvästi kyynärpäällään venäläisen etenemisen.
Norjalaishuoltaja oli havutuksen väärällä puolella, Iivo ei törmännyt
Huulirasva
2
88
Vastaukset
- buubuu
Kyllä norskit osaavat, huoltajatkin. Eipä tietystikkään mikään ole koskaan heidän vikansa. Kylla vaan oli. Röyhkeää porukkaa koko sakki .Esim.norski vastaan venäläinen. Norskit pelaavat epäreilusti tilanteessa kuin tilanteessa.
- JatkuviaSääntörikkoja
Turskat ulos koko kisoista.
Falla luisteli karsinnassa, pitäisä saada heti kortti, punainen ei keltainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672774
- 2012037
- 711756
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.491713- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91491- 811194
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961000