NORTON!

Eli nyt mulla on Norton internet security 2004 ja ostin tänään 2005 version päivitys CD:N. Laitan sen 2kk päästä kun loppuu linsenssi, mutta pitääkö mun poistaa tuo Internet Security 2004 alta ensin vai laittaa päälle tuo Internet Security 2005?
3488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yleensä päivitys asentuu automaattisesti entisen version päälle.
Kun laitat sen päivitys-rompun koneeseen niin melko varmasti se asennuohjelma löytää automaattisesti jo koneessa olevan version ja kysyy että päivitetäänkö entinen versio.

Äänestä
  • kiitti tiedoista!

    Äänestä

  • asentaja85 kirjoitti:

    kiitti tiedoista!

    Kun laitat 2005 rompun ekaksi koneeseesi se tutkii sen ja ilmoittaa että poista ensin vanha versio (2004) ja asenna sitten uusi tilalle. Poisto ohjauspaneelin kautta: lisää/ poista sovellus ja sieltä norton is 2004.
    Poista sieltä myös LiveUpdate joka liittyy nortoniin. 2005 -version mukana tulee uudempi
    painos LiveUpdatesta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asentaja85 kirjoitti:

Eli nyt mulla on Norton internet security 2004 ja ostin tänään 2005 version päivitys CD:N. Laitan sen 2kk päästä kun loppuu linsenssi, mutta pitääkö mun poistaa tuo Internet Security 2004 alta ensin vai laittaa päälle tuo Internet Security 2005?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu