Sijaisvanhemman tehtävään psykologiset testit

näinsekäy

Aivan samoin, kuin lähihoitajat, tarvitsevat sijaisvanhemmat soveltuvuutta alalle. On järkyttävää ja traagista, jos tehtävään ryhtyy narsistinen tai muuten epäsopivat henkilö. Ko. henkilöllä voi olla taipumus eristää lapsia, viedä heitä piiloon ja esittää ulkopuolisille ja viranomaisille että "katsokaa, miten minä olenkaan hyvä ihminen"! Ja valitettavasti usein täydestä menee. lastensuojelujärjestöjen henkilöstöä, maakunnallisten sijaishuoltoyksikköjen henkilöstöä yms. ei voisi vähempää kiinnostaa, jos kerrot, että sijaisvanhempi on kaltoin kohtelija.


Nyt kun puhutaan lähihoitajien soveltuvuudesta, olisi korkea aika puhua myös sijaisvanhempien soveltuvuudesta. PRIDE on naurettava pikkukurssi, joka vuotaa kuin seula, kun soveltuvuutta arvioidaan. samat PRIDE - viranomaiset ovat metsästäneet maksullisiin koulutuksiinsa ketä tahansa markettien aukioilta.

1

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähänkalliimmattestit

      TV-ssä kerrottiin, että rahalla saa hyvät testit. Halvemmaksi tulee kuitenkin satsata testeihin ja ennakkovalintaan, kun maksaa huonon laadun jättämiä jälkiä ja epäsopivien henkilöiden mielenailahduksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      20
      4355
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      3194
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3097
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      44
      2397
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      81
      1216
    6. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1079
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      1054
    8. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      368
      1019
    9. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      222
      1004
    10. Alex ja Sanna taas Bilderberg-kokoukseen

      Kansainvälinen parivaljakkomme on taas yhdessä siellä missä tapahtuu. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/09eda060-635e
      Maailman menoa
      138
      880
    Aihe