TDI 130 Hp, Vaikuttava kokemus

Ajoin 1. kertaa elämässäni uudenaikaisella diesel-koneella ja kokemus oli todella vaikuttava. Henkilökohtaisesti taidan sanoa hyvästit bensa-koneille vaikka kilometrejä ei paljoa tulekkaan. Tuntuu oudolta se lyhyt kierrosalue mutta automaatillahan siitä selviää.
31340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä tuo diesel jyrää. On vain kallis.
Koita bensaturboa ennen kuin ostat, taitaa saada halvemmalla.

Äänestä
  • Mulla oli -98 vuoden Passat 1.8T eikä sen väännön tuntu kyllä tuolle dieselille pärjää. Kenties jos sellaisen lastuttaisi (MTM) niin sitten pitäisi olla papereiden mukaan samat väännöt kuin dieselissä ja tehoa mukavasti.

    Äänestä

Voin ilolla kertoa, että kulku sen kun paranee, kun kone notkistuu parin-kolmenkymmenen tuhannen kilometrin jälkeen. Alle kymppitonni ajettuna se on vielä kankea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Passat (ex) kirjoitti:

Ajoin 1. kertaa elämässäni uudenaikaisella diesel-koneella ja kokemus oli todella vaikuttava. Henkilökohtaisesti taidan sanoa hyvästit bensa-koneille vaikka kilometrejä ei paljoa tulekkaan. Tuntuu oudolta se lyhyt kierrosalue mutta automaatillahan siitä selviää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu