Hotel kämp

Kiinnostunutt

Perushinta lähtee noin 300€ yö. Sen verran olen käynyt että tiedän miltä siellä näyttää. Omasta mielestä se on teennäistä prameuden hakua. Toki ymmärrän että tämä tyyli on ominaista viiden tähden hotelleille. En ole koskaan yöpynyt sellaisessa joten kysyisin kämpissä yöpyneiltä onko kämpin hintojen maksaminen oikeasti ikimuistoinen yöpymiskokemus vai perustuuko se luksus mielikuvan luontiin josta maksetaan 150€ ylimääräistä muihin keskiverto hotelleihin verrattuna?

2

594

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vjkl

      Nämä ovat ns grand hotelleja jotka perustuvat ylellisyyteen. Sen vuoksi maksavat enemmän kuten tukholman ja oslon grand hotellit. Jos haluaa tuollaista historiallista ja ylellisyyteen perustuvaa kokemusta kannattaa maksaa mutta muistaa että kaikki maksavat enemmän. Käyn usein kahvilla kämpissä joka maksaa 5,20e mutta se antaa myös mukavat puitteet ja on nautinnollisempaa kuin huoltoaseman kahvilassa oleminen. Korkeat hinnat karsii pois remuavan porukan.

      Jos haluaa paremman kokemuksen niin suosittelen tukholman tai oslon grand hotelleja.

    • Anonyymi

      Korkea hinta ajaa meluavat örveltäjät pois. Olin yötä sokos presidentissä ja menin saunaan niin kuului kännilauman huuto ja kaljapullot pitkin lattiaa. Sen jälkeen olen maksanut enemmän hotelliöistä jossa puitteet on paremmat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      252
      9338
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2801
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      209
      1932
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1920
    5. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      64
      1408
    6. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      140
      1407
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      128
      1317
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1016
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      911
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      828
    Aihe