Ei mitalia ryss...lle, se on parasta

Aivan sama ketkä vievät mitalit mm kisoissa. Pääasia että itäisen kehitysmaan doubatut hiihtelijät jäävät palkintosijojen ulkopuolelle.
Niin kävi tänäänkin ja se on mahtavaa
7135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mutta huijari vei Ruotsin tytöltä mestaruuden.

Äänestä
  • Parastahan on se,ettei Pa..akoski pärjännyt. On niitä sankareita,jotka saavat käyttää dopingaineiksi luokiteltuja lääkkeitä laillisesti.

    Äänestä

Venäjän valtiodoping jatkaa DDR:n viitoittamaa tietä, yritetään pönkittää pientä maassa valtaapitävää eliittiä keinoista välittämättä, moraali ja urheiluhenki ei ole missään arvossa.

Äänestä
  • Ja se on aivan käsittämätöntä, että siitä huolimatta tällä palstalla näyttää olevan paljon typeriä ryss...en ihailijoita, jotka halveksivat kaikkea länsimaista. Myös suomalaisia hiihtäjiä.

    Äänestä

  • Itäinen_kehitysmaa kirjoitti:

    Ja se on aivan käsittämätöntä, että siitä huolimatta tällä palstalla näyttää olevan paljon typeriä ryss...en ihailijoita, jotka halveksivat kaikkea länsimaista. Myös suomalaisia hiihtäjiä.

    Ryssäfanit provosoi, ei kukaan oikeasti ryssiä ihaile.

    Äänestä

Samaa mieltä; venäläiset olis aivan hyvin voinu laittaa osallistumiskieltoon, kukaan ei olis ikävöiny.

Äänestä

Kremlissä istuu syylliset venäläisten huijaamistouhuihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itäinen_kehitysmaa kirjoitti:

Aivan sama ketkä vievät mitalit mm kisoissa. Pääasia että itäisen kehitysmaan doubatut hiihtelijät jäävät palkintosijojen ulkopuolelle.
Niin kävi tänäänkin ja se on mahtavaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu