Voihan parkarukkaa...

Oli postilaatikko jo pullistunut äärimmilleen, kun ei uskaltanut käydä sen vertaa ulkona, jotta postilaatikolla.

Lasten hiekkalaatikko oli jo pajittunut ja metsittynyt, kun vuosiakausia pitänyt lapsiaan sisällä turvassa.

Marjat ja sienet mädäntyneet metsiin, kun ei niitä uskallettu poimia.

Viinan voimalla uskallettu paikalliselle huoltoasemalle turisemaan paikallisten tursakkeitten kanssa.

Lasta peloteltu kaameilla iltasaduilla.

Viinaa juotu tuhansia litroja pelon hallitsemiseksi.

Useita sukulaisia, kavereita tahi perheenjäseniä ammuttu milloin teerenä, hirvenä, jäniksenä ja niin ja niin edelleen.

Kaikki tämä jonkin sortin pöljän päiväkirjasta. Heh heh....arvatkaapa mikä on päivän sana, mitä haen?

12

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noh...annetaan vastaus kun ei täällä äly taikka rohkeus kanna hedelmää:

      "Sutta pelkäävä metsästäjäeinari"

    • Nythän monikin sirkuspelle kiertää maailmaa naurattaen yleisöä. Samaten pallinaamat samoilevat päissään metsästystamineissaan. Molemmilla on yllänsä pelleasu, toisella esim. punainen nokka ja toisella surkuhupaisa maastokuvio.

    • Minäolenparas

      Miksi vastaat itsellesi? Onko sinulla päässä vikaa?

      • Vastaa sinä vaan omasta typeryydestäsi. Pelletamineet tuommoselle huulet tötteröllä olevalle kyselyikää muistuttavalle a- kirjaimella alkavaan ja a-kirjaimeen päättyväään viisikirjaimiseen Susianalyysissa määriteltyyn sutta pelkäävään oloentoon viitaten. Toinen kirjain on p ja kolmas i. Joko valkenee? Annetaan tapauksessasi vielä neljäskin, n. Joko nyt älyät?


    • howlermonkeylle

      Onkos Sateenkaaripoitsun hekumoimalla Reinollakin Rukkaparka?
      Kirjoituksista päätellen, se voisi nyt olla ' lainassa' Sateenkaaripoitsulla testattavana, pitääkö yhtä tehokkaasti vettä, kuin poitsujen ruumiinnesteitä?

      • Hieno oli avaukseni jälleen kerran. Valitettavasti parhaat palat on poistettu. Siinä olisi ollut röhönaurua kerrakseen. Joku varmaan ehti lukea suoltamiseni ja nautiskella älyn voimasta ja taiteesta. Yritän kertoa mietteeni pikkusen keveämmin sanottuna, jottei jollekulle tule niin paha mieli. Heh heh, eihän tämä niin vakavaa ole. Ymmärrän toki, jos sudet pelottavat ja siinä asiassahan minä olen auttava käsi.


    • parasratkaisu

      Kyllä se on paree nyt tehdä niin, että kaikki sudet hävitetään suomesta kokonaan pois ja jos rajan takaa tulee yksikin, niin heti pois? Ei tarvii kenenkään pelätä, eikä varsinkaan tarvii susianalyytikon vaivata koko ajan mieltään sillä että joku pelkää, voi hän keskittyä oleellisempaan, vaikka matkustelemaan viidakon sukulaistensa luokse?

    • e.r.ä

      kyllä on mukava lueskella tuon susianaalitipan juttuja! metsästyskausikin loppui niin nyt on aikaa! näädän jälkiä vielä etsitään, ja miksei vähän isompiakin jälkiä seuraillaan..

    • 30.06

      susianus ei tiedä että ei maalla asuvien tarvitse susia pelätä, rikosseuraamuslaitosta vaan hiukan ujostellaan. vielä.

    • hellinähetkinä

      Sodomoidessa sipattelee sateenkpoju sanoja saitilta sukellellessaan sanalytin selältä.

    • Steyr

      Junttieinari susianalyytikkohan se kertoilee taas yhen kerran omasta elämänsisällöstään.

      • Joo_eipä_ihme

        että siitä on tuollainen tullut.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe