Oli postilaatikko jo pullistunut äärimmilleen, kun ei uskaltanut käydä sen vertaa ulkona, jotta postilaatikolla.
Lasten hiekkalaatikko oli jo pajittunut ja metsittynyt, kun vuosiakausia pitänyt lapsiaan sisällä turvassa.
Marjat ja sienet mädäntyneet metsiin, kun ei niitä uskallettu poimia.
Viinan voimalla uskallettu paikalliselle huoltoasemalle turisemaan paikallisten tursakkeitten kanssa.
Lasta peloteltu kaameilla iltasaduilla.
Viinaa juotu tuhansia litroja pelon hallitsemiseksi.
Useita sukulaisia, kavereita tahi perheenjäseniä ammuttu milloin teerenä, hirvenä, jäniksenä ja niin ja niin edelleen.
Kaikki tämä jonkin sortin pöljän päiväkirjasta. Heh heh....arvatkaapa mikä on päivän sana, mitä haen?
Voihan parkarukkaa...
12
68
Vastaukset
Noh...annetaan vastaus kun ei täällä äly taikka rohkeus kanna hedelmää:
"Sutta pelkäävä metsästäjäeinari"Nythän monikin sirkuspelle kiertää maailmaa naurattaen yleisöä. Samaten pallinaamat samoilevat päissään metsästystamineissaan. Molemmilla on yllänsä pelleasu, toisella esim. punainen nokka ja toisella surkuhupaisa maastokuvio.
- Minäolenparas
Miksi vastaat itsellesi? Onko sinulla päässä vikaa?
Vastaa sinä vaan omasta typeryydestäsi. Pelletamineet tuommoselle huulet tötteröllä olevalle kyselyikää muistuttavalle a- kirjaimella alkavaan ja a-kirjaimeen päättyväään viisikirjaimiseen Susianalyysissa määriteltyyn sutta pelkäävään oloentoon viitaten. Toinen kirjain on p ja kolmas i. Joko valkenee? Annetaan tapauksessasi vielä neljäskin, n. Joko nyt älyät?
- howlermonkeylle
Onkos Sateenkaaripoitsun hekumoimalla Reinollakin Rukkaparka?
Kirjoituksista päätellen, se voisi nyt olla ' lainassa' Sateenkaaripoitsulla testattavana, pitääkö yhtä tehokkaasti vettä, kuin poitsujen ruumiinnesteitä?Hieno oli avaukseni jälleen kerran. Valitettavasti parhaat palat on poistettu. Siinä olisi ollut röhönaurua kerrakseen. Joku varmaan ehti lukea suoltamiseni ja nautiskella älyn voimasta ja taiteesta. Yritän kertoa mietteeni pikkusen keveämmin sanottuna, jottei jollekulle tule niin paha mieli. Heh heh, eihän tämä niin vakavaa ole. Ymmärrän toki, jos sudet pelottavat ja siinä asiassahan minä olen auttava käsi.
- parasratkaisu
Kyllä se on paree nyt tehdä niin, että kaikki sudet hävitetään suomesta kokonaan pois ja jos rajan takaa tulee yksikin, niin heti pois? Ei tarvii kenenkään pelätä, eikä varsinkaan tarvii susianalyytikon vaivata koko ajan mieltään sillä että joku pelkää, voi hän keskittyä oleellisempaan, vaikka matkustelemaan viidakon sukulaistensa luokse?
- e.r.ä
kyllä on mukava lueskella tuon susianaalitipan juttuja! metsästyskausikin loppui niin nyt on aikaa! näädän jälkiä vielä etsitään, ja miksei vähän isompiakin jälkiä seuraillaan..
- 30.06
susianus ei tiedä että ei maalla asuvien tarvitse susia pelätä, rikosseuraamuslaitosta vaan hiukan ujostellaan. vielä.
- hellinähetkinä
Sodomoidessa sipattelee sateenkpoju sanoja saitilta sukellellessaan sanalytin selältä.
- Steyr
Junttieinari susianalyytikkohan se kertoilee taas yhen kerran omasta elämänsisällöstään.
- Joo_eipä_ihme
että siitä on tuollainen tullut.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4684167Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181732- 1171567
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891494Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991428Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n601395- 521356
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi991272- 451119
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa341098