Oli postilaatikko jo pullistunut äärimmilleen, kun ei uskaltanut käydä sen vertaa ulkona, jotta postilaatikolla.
Lasten hiekkalaatikko oli jo pajittunut ja metsittynyt, kun vuosiakausia pitänyt lapsiaan sisällä turvassa.
Marjat ja sienet mädäntyneet metsiin, kun ei niitä uskallettu poimia.
Viinan voimalla uskallettu paikalliselle huoltoasemalle turisemaan paikallisten tursakkeitten kanssa.
Lasta peloteltu kaameilla iltasaduilla.
Viinaa juotu tuhansia litroja pelon hallitsemiseksi.
Useita sukulaisia, kavereita tahi perheenjäseniä ammuttu milloin teerenä, hirvenä, jäniksenä ja niin ja niin edelleen.
Kaikki tämä jonkin sortin pöljän päiväkirjasta. Heh heh....arvatkaapa mikä on päivän sana, mitä haen?
Voihan parkarukkaa...
12
118
Vastaukset 12
Noh...annetaan vastaus kun ei täällä äly taikka rohkeus kanna hedelmää:
"Sutta pelkäävä metsästäjäeinari"Nythän monikin sirkuspelle kiertää maailmaa naurattaen yleisöä. Samaten pallinaamat samoilevat päissään metsästystamineissaan. Molemmilla on yllänsä pelleasu, toisella esim. punainen nokka ja toisella surkuhupaisa maastokuvio.
- Minäolenparas
Miksi vastaat itsellesi? Onko sinulla päässä vikaa?
Vastaa sinä vaan omasta typeryydestäsi. Pelletamineet tuommoselle huulet tötteröllä olevalle kyselyikää muistuttavalle a- kirjaimella alkavaan ja a-kirjaimeen päättyväään viisikirjaimiseen Susianalyysissa määriteltyyn sutta pelkäävään oloentoon viitaten. Toinen kirjain on p ja kolmas i. Joko valkenee? Annetaan tapauksessasi vielä neljäskin, n. Joko nyt älyät?
- howlermonkeylle
Onkos Sateenkaaripoitsun hekumoimalla Reinollakin Rukkaparka?
Kirjoituksista päätellen, se voisi nyt olla ' lainassa' Sateenkaaripoitsulla testattavana, pitääkö yhtä tehokkaasti vettä, kuin poitsujen ruumiinnesteitä?Hieno oli avaukseni jälleen kerran. Valitettavasti parhaat palat on poistettu. Siinä olisi ollut röhönaurua kerrakseen. Joku varmaan ehti lukea suoltamiseni ja nautiskella älyn voimasta ja taiteesta. Yritän kertoa mietteeni pikkusen keveämmin sanottuna, jottei jollekulle tule niin paha mieli. Heh heh, eihän tämä niin vakavaa ole. Ymmärrän toki, jos sudet pelottavat ja siinä asiassahan minä olen auttava käsi.
- parasratkaisu
Kyllä se on paree nyt tehdä niin, että kaikki sudet hävitetään suomesta kokonaan pois ja jos rajan takaa tulee yksikin, niin heti pois? Ei tarvii kenenkään pelätä, eikä varsinkaan tarvii susianalyytikon vaivata koko ajan mieltään sillä että joku pelkää, voi hän keskittyä oleellisempaan, vaikka matkustelemaan viidakon sukulaistensa luokse?
- e.r.ä
kyllä on mukava lueskella tuon susianaalitipan juttuja! metsästyskausikin loppui niin nyt on aikaa! näädän jälkiä vielä etsitään, ja miksei vähän isompiakin jälkiä seuraillaan..
- 30.06
susianus ei tiedä että ei maalla asuvien tarvitse susia pelätä, rikosseuraamuslaitosta vaan hiukan ujostellaan. vielä.
- hellinähetkinä
Sodomoidessa sipattelee sateenkpoju sanoja saitilta sukellellessaan sanalytin selältä.
- Steyr
Junttieinari susianalyytikkohan se kertoilee taas yhen kerran omasta elämänsisällöstään.
- Joo_eipä_ihme
että siitä on tuollainen tullut.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791319
- 851226
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83599Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44478Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455