Voihan parkarukkaa...

Oli postilaatikko jo pullistunut äärimmilleen, kun ei uskaltanut käydä sen vertaa ulkona, jotta postilaatikolla.

Lasten hiekkalaatikko oli jo pajittunut ja metsittynyt, kun vuosiakausia pitänyt lapsiaan sisällä turvassa.

Marjat ja sienet mädäntyneet metsiin, kun ei niitä uskallettu poimia.

Viinan voimalla uskallettu paikalliselle huoltoasemalle turisemaan paikallisten tursakkeitten kanssa.

Lasta peloteltu kaameilla iltasaduilla.

Viinaa juotu tuhansia litroja pelon hallitsemiseksi.

Useita sukulaisia, kavereita tahi perheenjäseniä ammuttu milloin teerenä, hirvenä, jäniksenä ja niin ja niin edelleen.

Kaikki tämä jonkin sortin pöljän päiväkirjasta. Heh heh....arvatkaapa mikä on päivän sana, mitä haen?

12

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noh...annetaan vastaus kun ei täällä äly taikka rohkeus kanna hedelmää:

      "Sutta pelkäävä metsästäjäeinari"

    • Nythän monikin sirkuspelle kiertää maailmaa naurattaen yleisöä. Samaten pallinaamat samoilevat päissään metsästystamineissaan. Molemmilla on yllänsä pelleasu, toisella esim. punainen nokka ja toisella surkuhupaisa maastokuvio.

    • Minäolenparas

      Miksi vastaat itsellesi? Onko sinulla päässä vikaa?

      • Vastaa sinä vaan omasta typeryydestäsi. Pelletamineet tuommoselle huulet tötteröllä olevalle kyselyikää muistuttavalle a- kirjaimella alkavaan ja a-kirjaimeen päättyväään viisikirjaimiseen Susianalyysissa määriteltyyn sutta pelkäävään oloentoon viitaten. Toinen kirjain on p ja kolmas i. Joko valkenee? Annetaan tapauksessasi vielä neljäskin, n. Joko nyt älyät?


    • howlermonkeylle

      Onkos Sateenkaaripoitsun hekumoimalla Reinollakin Rukkaparka?
      Kirjoituksista päätellen, se voisi nyt olla ' lainassa' Sateenkaaripoitsulla testattavana, pitääkö yhtä tehokkaasti vettä, kuin poitsujen ruumiinnesteitä?

      • Hieno oli avaukseni jälleen kerran. Valitettavasti parhaat palat on poistettu. Siinä olisi ollut röhönaurua kerrakseen. Joku varmaan ehti lukea suoltamiseni ja nautiskella älyn voimasta ja taiteesta. Yritän kertoa mietteeni pikkusen keveämmin sanottuna, jottei jollekulle tule niin paha mieli. Heh heh, eihän tämä niin vakavaa ole. Ymmärrän toki, jos sudet pelottavat ja siinä asiassahan minä olen auttava käsi.


    • parasratkaisu

      Kyllä se on paree nyt tehdä niin, että kaikki sudet hävitetään suomesta kokonaan pois ja jos rajan takaa tulee yksikin, niin heti pois? Ei tarvii kenenkään pelätä, eikä varsinkaan tarvii susianalyytikon vaivata koko ajan mieltään sillä että joku pelkää, voi hän keskittyä oleellisempaan, vaikka matkustelemaan viidakon sukulaistensa luokse?

    • e.r.ä

      kyllä on mukava lueskella tuon susianaalitipan juttuja! metsästyskausikin loppui niin nyt on aikaa! näädän jälkiä vielä etsitään, ja miksei vähän isompiakin jälkiä seuraillaan..

    • 30.06

      susianus ei tiedä että ei maalla asuvien tarvitse susia pelätä, rikosseuraamuslaitosta vaan hiukan ujostellaan. vielä.

    • hellinähetkinä

      Sodomoidessa sipattelee sateenkpoju sanoja saitilta sukellellessaan sanalytin selältä.

    • Steyr

      Junttieinari susianalyytikkohan se kertoilee taas yhen kerran omasta elämänsisällöstään.

      • Joo_eipä_ihme

        että siitä on tuollainen tullut.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      92
      5278
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4111
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2219
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2048
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1805
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1454
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1270
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1056
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1000
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      991
    Aihe