Kokemuksia akupunktiokoulutuksesta Keski-Pohjanmaan opistolla?

Nokkamuki

3

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OpinnosKesken

      Olen opiskellut vuoden akupunktiota Helsingissä pari vuotta sitten Tero Inkerin pitämässä koulutuksessa. Elämänsuunnitelmieni takia keskeytin, mutta jatkan niitä opintoja heti kun aika on taas oikea.

      Tero on mielestäni tosi osaava ja kokenut alalla, sekä pystyy myös ajattelemaan kriittisesti, mitä itse ainakin pidän hyvän opettajan kriteerinä. Mutta ainakin ekan vuoden luennot voi tuntua tosi paljon teoriaosuuden toistolle lukuvuoden loppupuolella, jos on tehnyt paljon muistiinpanoja ja lukenut monisteet jne. Jos päädyt opiskelemaan kurssilla niin voitte sitten yhdessä ryhmässä miettiä opettajan kanssa, että miten paljon kertaukseen käytetään aikaa jos tuntuu ettei kaikkea tarvitse toistaa juurta jaksaen.

    • Anonyymi

      Minä olen opiskellut ko.kurssin, ihan todella suositeltava kokemus. Itse hyödyin kertauksesta kovin, mielestäni se oli olennainen osa rakennetta. Kaipaan kovasti ihanaa ryhmähenkeä joka kurssilla vallitsi.
      Suhteellisen rankkaa on opiskelu kokonaisuudessaan kun asiaa on niin paljon. Itse akupunktiotyön tekeminen on kyllä TODELLA palkitsevaa!

      SUOSITTELEN!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      228
      21015
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      96
      4224
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      79
      2970
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      52
      2211
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      198
      1858
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      1642
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      136
      1587
    8. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      73
      1571
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      169
      1509
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1403
    Aihe