Nyt sitten saatiin uutta pöhinää (kamala sana) Reskalle. Toivottavasti myös ympäristö siistiytyy. Mutta kiinnostavinta on se, että lukiessani uutisen ravintola palvelusta hakea asiakkaita, niin kuinka on sen kotiinkuljetuksen kanssa????
AMARILLO AVATTU
22
921
Vastaukset
- pulutnaakatkinlasketaan
Kyllä Reskan miljoonalaskuri nyt tykkää. Varmaan kahden miljoonan vuosittaisen kävijän raja rikkoontuu jo ennen kesän loppumista.
- Rentmen
Kaikki nyt jonottamaan hampurilaisia
- niinpä_niin
Suosittu ja monipuolinen Rosso lopetettiin, korvaajaksi pikaruokapaikka Amarillo.
- Jfknfnt
A) Rosso on ollut jo pitkään ala-arvoinen. Suppeat listat ja huono ruoka ja tympeä palvelu.
B)Amarillo ei ole pikaruokapaikka. Ruoan tasosta en tosin voi sanoa mitään koska en ole vielä ehtinyt käymään siellä. - OksettavaRosso
Eihän Rossossa kukaan enää käynyt, paitsi se yksi pariskunta, joka on kai kaikki ruokapaikat testannut ja lehdessä kehui Rosson pitsoja.
- Joutimennäkin
Samaa mieltä! Yhden kerran kävin ja se riitti. Ruoka oli kelvotonta ja ympäristö kaunisteltunakin sanottuna karu.
- aitojenpizzojenystävä
OksettavaRosso kirjoitti:
Eihän Rossossa kukaan enää käynyt, paitsi se yksi pariskunta, joka on kai kaikki ruokapaikat testannut ja lehdessä kehui Rosson pitsoja.
Kävin testaamassa Rosson pizzan ennen kuin tuli uutinen Amarillosta. Rosson pizzapohjan taikinassa ei ole sitkosta tippaakaan, vaan koostunus oli kuin Pågenin pitaleipää söisi.
Pizzan päälle pyysin tuplasti kanaa ja olihan sitä, mutta muutamina hassuina isoina palasina. Jos pitäisi valita Hämeenlinnan Rosson pizza tai olla ilman pizzaa, niin jättäisin jatkossa pizzat väliin ja söisin muuta.
Italiassa myydään pizzaa kunnon pohjataikinalla ja Rosson pizzassa ei ollut mitään Italiasta tuttua koostumusta, saati makua!
Amarillo sen sijaan ihmetyttää. Oliko tämänlaiselle pikaruokalalle todella tarvetta täällä Hämeenlinnassa, koska meillä ei ole vielä yhtäkään Aitoa pizzeriaa jossa pizza tehdään Italialaisella tyylillä. Hyviä hampurilaisia meiltä on saanut jo ennen Burger Kingiä ja nyt on vain enemmän valikoimaa.
- LäpiVeto
Tuleeko terassi saa kimuja siikata ja sit kunnon lämmitys.
- Hameenmaa
Kallis paikka ja epämääräistä pöperöä pöytään tarjoava rafla. Ei jatkoon.
- räikeä.nimikin
Osuusväen wieninleikettä jauhelihasta??
- Soylentgreen
Ehkä rahvaanlihasta tehtynä
- tiedänvaan
räikeä.nimikin kirjoitti:
Osuusväen wieninleikettä jauhelihasta??
Selitys tähän on että hehän tekevät wieninleikettä Jauhenlihasta
- Etovaa
Hirveältä näytti sisustus lehtikuvassa, karmeita pröystäileviä toppastuoleja pöydän ympärillä. En haluaisi sellaisessa istua syödessäni. Kohtapuoliin ovat varmaankin ruokapöperöllä höystettyjä. Yök!
- persutoimistosta
Persut vastustavat Amarilloa ja tekevät tutkimuspyynnön tuollaisesta yrityksestä.
- VastustanSyömistäPersuna
Persut vastustaa kaikkia tietenkin,jopa itseään. Sehän on tiedetty. mutta te muut olette niin tyytyväisiä elämänmenoon ja kaupungin politiikkaan. Onneksi meillä menee hyvin ja olemme huipulla.
On se kauheeta kun ihminen=äänestäjä ilmoittaa mielipiteensä,on heti persu. Tämä nyt sinänsä tähän keskusteluun trolli kuulu,mutta menköön. - Perusjuttuja
Ihan typerä idea perustaa ravintola Reskalle.
- Soosi
Lahessa ei nyt kummoinen ollut kun kävin vuosi sitten,Ruokaa ei päästy maistamaan kun oli pöydät täys eikä viitsinyt venata.
- puolukathilloon
Kaikki vaan amarilloon, että Vekka saa vuoratulonsa.
- aasiakasomistaja
Röhinää molemmissa päisäsä.
- Puolukathilloon
Perskule kun nopeasti kirjoitin, niin jäi k kirjain sanasta vuokratulot. Tunsitko ylemmyyttä pälli?
- Afrikanherkkua
Kävin testaamassa. Otin annoksen, jonka nimi on Iisakki. Oli niin kallis, että vei konkurssiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006484
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303873törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283260Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3761774- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471023Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11910- 42879