Olen siis 20-vuotias nuori nainen ja olen edelleen kaapissa. Asun vanhoillisessa kunnassa, joten kaapista ulos tuleminen tuntuu vaikealta. Haluaisin tutustua lgbt ihmisiin, koska en oikein saa mistään vertaistukea tällä hetkellä. Mistähän näitä potentiaalisia kavereita vois löytää?
Mistä lgbt kavereita?
Kavereitakaivataan
4392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos kaipaat juttuseuraa, niin voin jutskailla sun kanssa. Oon kakskymppinen nainen Etelä-Suomesta. Laita joku sähköposti tai kik tai joku muu anonyymi viestintäosoite mistä sut tavoittaa.
Olishan tuo kiva jutella, mutta valitettavasti mulla ei ole mitään anonyymeja viestintäosoitteita.
Etkö voi tehdä sellaisen :D
No olishan tuo nyt vähän liian helppoa!
Mutta joo, ei tuosta aloituksesta taida oikein saada mitään sellaista informaatiota irti millä sua vois mitenkään erityisesti kyseisessä asiassa auttaa. Netistä niitä löytää ja tuossa sulla olisi vissiin jo yksi, jos nyt vaan hankkisit jonkun anonyymin jutustelukeinon. Eipä se taida viedä kuin sen pari minuuttia.