Perholainen älynväläys hankkia Sipilä keskustan puheenjohtajaksi on tuhoamassa koko puolueen. Kannattikohan tehdä tälläinen liike? Vaaleissa keskustan kannatus putoaa noin 12% ja se löytyy viidenneltä tilalta. Olisikohan ollut järkevämpi kannataa keskipohjalaisten omaa ehdokasta?
Perholainen älynväläys
9
182
Vastaukset
- Uskovat
Kepu kuuluu Sinisten kanssa samaan luuserikastiin...Ja siellä pysyy. Siis Jumala on sittenkin olemassa. Halleluja.
- Anonyymi
Kuka on se poliitikko, joka nosti Sipilän tuntemattomuudesta pääministeriksi ja miten sitten kävikään...
- Anonyymi
Kokeilkaa vaihtaa selainta, jos se auttaisi.
- Anonyymi
Kepun alamäki on suoraan verrannollinen Perhoaisten Kepun mahtimiesten älykkyystasoon.
- Anonyymi
Toisella selaimellakaan ei löydy uutta älyä Perhosta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toisella selaimellakaan ei löydy uutta älyä Perhosta!
Onpa kova tulos kun on 20 viestiä poistettu? Kannattaako tällaista palstaa pitää jos siitä moderoidaan kaikki viestit järjestään. Viesti ylläpidolle lähti valvojan toiminnasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onpa kova tulos kun on 20 viestiä poistettu? Kannattaako tällaista palstaa pitää jos siitä moderoidaan kaikki viestit järjestään. Viesti ylläpidolle lähti valvojan toiminnasta.
Eikös se ole julkista synnintekoa?
- Anonyymi
Tässä on perholainen ennustus Keskustapuolueen kohtalosta. Hyvin tiesi, oli Perussuomalainen. MUTTA TUHOAJAN NIMEÄ EI SAANUT MAINITA!!!!
- Anonyymi
Yhdeksän hyväksyttyä, 26 hylättyä mielipidettää. Kannattaa siirtyä Perhon ulkopuolisille sivuille.
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739