Kyllä on saatu Sote takia poltettua rahaa hukkaan.
Siinä meni niin monen monen verorahat kankkulan kaivoon, mutta ei ihan kaikki kostuihan siitä jokunen isotrahat, eikä kyllä mikään köyhällistöä ollut nämä henkilöt.
Jollakin on nyt syytä kytätä useammankerran olkansayli.
Hallitus erosi vihdoinkin.
sotea
3
100
Vastaukset
- AinaKuitenkinKeskustaa
Noh, kuitenkin jokainen Kyröläinen äänestää Keskustaa. @ittu mitä @usipäitä, kun ette opi.
- Otetaannytmitäsaadaan
Äänestetään Kurvista! Se on luvannut ottaa Kyröön haltuun ja tarjota palvelut Seinäjoen Keskussairaalasta.
- Anonyymi
fades
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1232527
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten4332284Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?981230Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?141053Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!20966- 45909
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi109826Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34820Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.257816Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti33765