Olemme siis pian menossa konserttiin jonne mieheni osti liput ja molemmissa lipuissa on tietysti mieheni nimi. Pääsenkö silti konserttiin vaikka molemmissa lipuissa lukee mieheni nimi?
Vastaukset 3
- isännimellä
Ei sillä ole mitään väliä kenen nimi siinä lukee, pääasia on että on virallinen oikea lippu ja maksettu
- Mitämitämitä
No mutta pääsemmekö konserttiin? Voisitteko vastata asiallisesti?
Pääsette, kunhan miehesi on mukana ja ilmeisesti muutoinkin, jos teillä on sama sukunimi tai muutoin voit osoittaa olevasi lipun ostajan lähisukulainen.
Seuruelipuissakin on vain ostajan/maksajan nimi ja silti kaikki pääsevät sisään, kunhan lipun ostaja on seurueessa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861358
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351081Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19875Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154715Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13700- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja186638Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39548