Sergei Borissoville rahaa se ei maksa velkojaan.
Älkää lainatko
20
262
Vastaukset
- Tali-ihantala1944
Sanoohan se normaalin ihmisen järkikin ettei ryssään pidä luottaa.
- Kusetettu
Toisaalta kumminkin halpa hinta satanen että pääsee siitä rosvosta eroon.
- Myyrästä
Kyläkunnassa on jo vuosikymmenten takaa kokemuksia ihan kotimaisesta vippailijasta , hänestäkään en ole edes vahingossa kuullut että olisi maksanut kenellekkään . Joten taitaa suomalinenkin mies tuon taidon .
- Kusetettu
Juu ei ole kansalaisuudesta kiinni mutta tunnen velvollisuudekseni ilmoittaa asiasta. Ettei ainakaan ihmiset jotka eivät tunne tapausta mene halpaan. Hyvä ystävä 😂😂 ne sanat hän osaa taidokkaasti sanoa, eikä häpeä niitä käyttää. Kuitenkaan loppujen lopuksi ei välitä kenestäkään muuten kun hyötymis tarkoituksessa. Nauraa peeaskaista naurua ihmisten hyväuskoisuudelle.
- Igorminäkin
Ja tällaiset viestit sallitaan ... ihan nimellä ?!
- kerrotaaaan
Vaikka viestit poistuisi asia on otettu esille ja tieto kulkee nopeasti eteenpäin pienellä paikkakunnalla.
Kummallista kun kaikkia pitäisi vaan suojella loputtomiin.
- 12fghhh
Miten toista kusetetaan ,se vasta taito onkin, lekurit kadehtii sitä taitoa.
- nuorempaasukupolvea
Toivottavasti varoitatte myös vanhempianne.
- Tukiaisukko
Minulta taas eräs Venäläisnainen pyysi apua että kuinka saisi Suomalaiselta perittyä rahansa kun ei maksa.
- rahatonleivonmäeltä
Naiset nimenomaan on hyväuskoisia. Mulle opetettiin jo kotona, ettei kannata lainata kellekkään rahaa eikä taata kenenkään velkoja.
- pummikäpummi
Kiitos varoituksesta 👍🏾
- zfgyhk
Huomattu on, että hän on erittäin taitava vetoamaan ihmisten tunteisiin ”uskomattomilla” tarinoillaan 😂😂
- Ingenpenga
Tällaista hyvälahjaista sanataituria minä kaipaan . Mistä hänet tavoittaisin?
- eikiinnosta
Kysele Leivonmäkisiltä kyllä ne siellä osoitteen tietää. Ja ei muuta kun oven taakse jonoon.
- AinAin
Hän on myös panomies.
- Avemariia
AinAin kirjoitti:
Hän on myös panomies.
Tekeekö kotikäyntejä ? Tarvetta olisi täällä Euroopan syrjäkylässä .
- korvi-hilari
Ejjkä kannata Lasselle lainata.
- kärsivällisyyttä
Kyl se maksaa, mutta älä pitkästy odotellessa. Se on velkaa niin monille että msksaa sieltä vanhemmasta päästä eka.
- Staalinn
Ihanaa, antaa kaikkien kukkien kukkia.
- Anonyymi
Kiitos varoituksesta. Yritti lainata mutta tämän kirjoituksen perusteella sanoin ettei minulla ikävä kyllä ole rahaa. Onneksi satuin lukemaan tämän silloin kun asiasta kirjoitit, koska nimi oli tuttu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323037Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b2012663Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1161296Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411248- 721146
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3031143Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721101Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin91043Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211035