Mammuttikoti: älkää vaan koskaan ostako!

rakentaja123

Älkää oikeasti koskaan haksahtako Mammuttikotiin. Ei sitä tiedä, milloin ne ovat konkassa.
Viimeisin konkka vältetty tammikuussa.

Vaatii paljon työtä, että ne saisivat mitkään prosessit toimii. Talot rakentaa joskus jopa kirjoitustaidottomat bulgarialaiset työmiehet, vaikka virolaisina ne myydään. Kukaan ei tiedä, kuka siellä työmaalla oikeasti on.

Mammuttikoti ei ole vieläkään toimittanut lainmukaista tilinpäätöstä PHR:ään. Kohta PHR alkaa jo laittamaan karhua...eivät varmaan löydä tilintarkastajaa, joka sen uskaltaisi allekirjoittaa.

11

10620

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oulu-uluo

      Pitäiskö sun nyt vaan nylander nauttia niistä eläkepäivistä ja lopettaa kirjoittelu?😂😂

      • aloittaja123

        Jos aloittaja olisi Nylander, hän ei varmaan moittisi vanhaa yritystään?


    • Pekkaapekanpäälle

      Virallisesti Toimitusjohtaja olen minä Vesa Nylander. Netti sivuilla on virheellisesti Vesa Syri. Rahoittajia varten vaa tehty tällainen pikku rauhoittelu

    • Tjstäviis

      Ihan sama kuka on toimitusjohtaja.
      Pääasia on, ettei kukaan osta heiltä mitään.

    • Taivaspaikkahirressä

      Älä ole nekatiivene. Kaupa on johdatus ikuiseen elämään, emme voi sille silmiä sulkea. Hirsi voittaa elementi aina. Ei ole parempi kuin Mammutti. Nykyään ei koti vaan hirsi. Aamen.

    • Anonyymi

      Lestamafiaa, mutta sieltä paskimmasta päästä

      • Anonyymi

        Lestat on vaan sanalla sanoen ahneita ja kusipäitä. Lehdon johdolla sutta ja sekundaa, halvalla ja kiireellä sontaa. Aika ironista, että kaikista uskonnollisimmissa piireissä raha on ainoa millä on väliä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lestat on vaan sanalla sanoen ahneita ja kusipäitä. Lehdon johdolla sutta ja sekundaa, halvalla ja kiireellä sontaa. Aika ironista, että kaikista uskonnollisimmissa piireissä raha on ainoa millä on väliä.

        Kyllä me lesut ollaan ihan kivoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lestat on vaan sanalla sanoen ahneita ja kusipäitä. Lehdon johdolla sutta ja sekundaa, halvalla ja kiireellä sontaa. Aika ironista, että kaikista uskonnollisimmissa piireissä raha on ainoa millä on väliä.

        Mikä yhdistää viimeaikaisia konkursseja? Rutto, raato ja ryökäle🖕. Kaikki jumalanterveen virmoja.


    • Anonyymi

      Mammutit eivät hävinneet vielä, vaikka lähellä oli. Kyllä se sukupuutto vielä tulee, kun tarpeeksi monta projektia ryssitään.

    • Anonyymi00013

      Loppui niinkuin alussa aavisteltiin. On vain vankila se kohtalo.
      Sitä saa mitä tilaa ja kunnolla ellei tätäkin lestaa presidentti armahda niinkuin eräs armahdettiin.
      Eletään leveästi ja omistetaan diviseuroissa puoli aluetta ja leuhkitaan hienoilla asunto autoilla.kellä suurin ja uusin.
      Lähteekö hän vesivekin pomo kohta viereiseen selliin tiilenpäitä raaputtaan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      57
      1778
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      24
      1402
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1052
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      800
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      773
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      20
      589
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      28
      581
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      523
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      508
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      443
    Aihe