Varhais kastraatio ja leikkaukset,

Jmrr

Pienille kissanpennuille ja varsinkin rotukissoille kasvattajat jotka itse Pentutehtailu mitään järkeä et rahastusta vain. Kissalat pahimpia ja keräävät listoja ihmisistä.törkeetä

3

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OotkoOttanuJotain

      Sama suomeksi?

    • Jmrr

      Eki,halusin nätin rotukissan,törmäsin kissan raiskaajiin.nimi.kissalat

    • Järkeä

      Eläinlääkärihän ne leikkaukset tekee, ei suinkaan kasvattajat. Niitä tehdään, että tehtaat eivät saa laitoksiinsa tuotantoeläimiä ja kissojen terveydellä leikkimisen estämiseksi.

      Kyllähän se varmaankin harmittaa jos ei enää pysty ostamaan lemmikkitasoista yksilöä pentujen tuottamiseen rahan takia. Miksei ostaja osta käyttökissaa jos niitä pentuja pitää saada teettää? No, tietenkin siksi, että ne on kalliimpia, niitä ei myydä kuin kasvattajanimen omaaville, niille joilla on oikeasti tarkoituksena teettää kaikki testaukset ja hoitaa muutenkin asiat kunnolla. Nimilistaa ei kukaan kerää, vaan tieto kasvattajien välillä kulkee epämääräisistä kyselijöistä mikä on vain hyvä asia.

      Mistähän mahtaa johtua, että varhaisleikkaukset on tulleet? Niistä ostajista joita ei mikään sopimus tunnu koskevan vaan ostohetkellä vannonut lupaukset tehdään tietoisesti kasvattajaa harhauttamaan. Niistä tehtaista jotka eivät välitä kissojen terveydestä tippaakaan vaan raha on se tärkein motivaatio. Niistä ihmisistä jotka eivät halua hoitaa asioita kunnolla vaan pyrkivät luistamaan kaikesta vastuusta "perävalotakuu". Niistä ihmisistä jotka eivät halua noudattaa mitään sääntöjä kun "Kyllä minä tiedän paremmin".

      Se vain on niin, että kasvattaja myy pentunsa leikattuna jos haluaa, ostaja ostaa muualta jos leikattu ei kelpaa, mikäli saa jostakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3834
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3415
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2438
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1869
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1799
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1756
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1477
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe