Mitä tehdä kun muut koululaiset haukkuvat, valittavat, arvostelevat mua, koska pukeudun eri tavalla ja käyttäydyn eri tavalla kuin muut. Kuljen vastavirtaan muodissa. Ja sitten en tajua miksi he haukkuvat mua wannabegootiksi tai -hevariksi. Pukeudun mustaan.
Erilainen...
*Lumikki*
9511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
joo se on tyhmää kun arvostellaan muita jos haluaa pukeutua ja olla sellainen kun ite haluaa!!!
Ole oma itsesi, äläkä välitä heistä!! Kyllä he ajanmyötä sitten tajuavat että sinulla on oma tyylisi ja heillä oma!! Tsemppiä!!
Juu ei muuta kuin iskuja päin jos niitä tulee. Pidät niitä vaatteita mistä tykkäät ja jos sieltä suunsoittoa tulee niin anna tulla. Ei sinulta vie vaatteita päältä eikä varmasti tee mitään pahempaa.
Voi Lumikki, saanko olla kääpiösi?
Hmm... Mikäs siinä, siitä vaan :)
Pidä oma tyylisi, minäkin pidin :) Myöhmmin vaan positiivista (vaikken itse heviin, mutta jotain vielä enemmän, nimittäin reggaehippipunkkari :p) Voimia sulle, tuo on rankkaa.
eipä tuosta pidä välittää. antaa sanoo mitä sanoo. pitäkööt huolen omista asioistaan.
sinäpä sen sanoit!
Mitä sitte vaikka kaikki "suositut" katsoo kieroon??
Itse oon samanlainen ku sä, paitsi että mun tyyli kyllä poikkeaa mahdollisimman paljon sun tummasta tyylistä.(Melkeen pelkästään tyttömäisiä värejä, vaaleanpunaista, punaista, valkoista)
Hei, ollaan viileitä omalla tyylillämme. :)