Loikoilin nahkasoffalla, vitun kylmähän se on, 18v. Palkitsi eturauhasvaivoilla. Ei kestä enää kylmää..
Nahkasoffakirous?
varoitukseksi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä meirän nahkissoffa on ihan lämmin pyllyn kohralta kun siitä nousee ylös. Vähän liiankin ... Ettet vain istu jossain muualla kylmillä alustoilla.
Oiva esimerkki uusavuttomuudesta taas. Jos istuu kylmällä sohvalla 17 v eikä ymmärrä levittää sohvan päälle kangaspeitettä, on selvääkin, että tyhmästä päästä kärsii koko ruumis.
Oli paksut filtit nuija. Kylmä nyt vain hohtaa..
Teurasjäte on siis terveysongelma vaikka on niin hieho ja arvokas?
No, vitsillä tuossa on menty, kun eturauhasvaivat tulivat.
Tuli mieleeni edesmeneen Ritva Santavuoren lausahdus kuolemasta. Hän totesi, että "minunkin mummoni kuoli, vaikka söi aina isoja perunoita"!D
Allasbaari on huimasti tehokkaampi.
Jo pari tuntia napaa myöten vedessä kivipenkillä istuen aiheutti tulehduksen. Saattoi rajoittua vuotoputkeen mutta lekuri ja antibiootit tarvittiin. Vaimoni oli lievästi vahingoniloinen.
Kotona löhäilen niin vähissä vaatteissa, että sohvan nahka tuntuu epämiellyttävälle joten pidän siinä "eristeenä" suurta, paksua huopaa.
Allasbaari!
Olisikohan kotona kuhneamme ollut mukavampi? Siihen voi lisätä lämmintä vettä tarvittaessa.
Nahkasoffa on pirullinen ansa..
Ainakin, jos on tekonahkaa, se kylmää on!
Tavallinen nahka on lämmintä istuessa!
Muistan 60-70-luvuilta, kun Pohjamaan huonekalu kauppiaat kiertelivät pitkin pitäjiä myöden taloihin keinonahka kalusteita. Ruutukuviota etupäässä kylmiä, nihkeitä olivat istua senajan disainia kuitennii.