Jokaisella pitäisi olla oikeus puhtaaseen ilmaan ja lentäminen yksi turhimmista saastuttajista!mihin tarvitaan lentämistä?saasteet tappaa vähitellen ihmisen ja eläimet.
Ilmansaasteet
11
185
Vastaukset
- utini
Voisiko auringolla enemmän vaikutusta, kuin on annettu ymmärtää. Nyt lapsia innostetaan jopa marssimaan ja heille uskotellaan että ei ole tulevaisuuden toivoa ja siksikin he eivät enää tee lapsia, kun heille on opetettu että ilmansaasteet pilaavat heidän tuelvaisuutensa eikä heillä ole elämisen mahdollisuuksia. https://www.skepticalscience.com/arg_aurinko_ja_ilmasto.htm
- Hyihai
Varmasti auringolla on vaikutusta,mutta nyt olikin kyse saasteista mitä joudutaan kaikki hengittään
- ihmispolot
Juttuhan on niin, kun iskä ja äiskä ostaa sullekin lentolipun bilesaarelle et enää kysele joutavia. Semmoinen on pienen ihmisen päättelykyky. Lentämisen osuus ilmansaasteista löytyy ihan virallisiltakin sivuilta, mutta sehän veisi pohjan muiden syyllistämiseltä. Haittaako rahtikoneet Kiinasta?
- Hyihai
Mistään hinnasta en koneeseen itse nousisi.kyllä rahtikoneet tottakai haittaa niinkun laivatkin.turhaakin turhempia risteilijöitä kyntää pitkin maailman meriä.olisi aika alkaa ihmisten miettiin mitä hyötyä on lähtee lomalle lentokoneella tai laivalla.
- ihmispolot
No joko olet selvittänyt risteilylaivojen eron rahtilaivojen saastuttamiseen verrattuna ja muistathan öljytankkerit. Joo, itse voi huoletta tankkailla, mutta jos joku erehtyy etelänloman tekemään alkaa tämä muotikirkuminen ilman mitäön suhteellisuuden tajua tai tietoa.
- Hyihai
Mitäs sillä erolla nyt väliä kun kyse oli turhasta saastuttamisesta.itse en huoletta tankkaile kun kuljen polkupyörällä,olen omavarainen muutenkin.
- 10xreissua_vuodessa
Jokaisella on oikeus nauttia elämästään, minä nautin lämmöstä ja valosta, valitettavasti Suomesta ei noita löydä talviaikaan. Lentäminen vähenee kun pääsen eläkkeelle ja pois Suomesta.
Keskity tärkeämpiin asioihin kun lentäminen, käytä järkeä.- 7865
10x, olen samaa mieltä. Aloittajalle todettakoon, että pahinta mitä voit tehdä ilmaston suhteen on tehdä lapsia. Tutkittu asia, ei mutu.
- 10xreissua_vuodessa
7865 kirjoitti:
10x, olen samaa mieltä. Aloittajalle todettakoon, että pahinta mitä voit tehdä ilmaston suhteen on tehdä lapsia. Tutkittu asia, ei mutu.
Tämä onkin se "hauska" suuntaus. Korkeasti koulutetut ja elämässä pärjäävät tekevät lapsia yhä vähemmän, ja sitten se toinen puolisko yhä enemmän. Suomessa ollaan sitten täysin sossun varassa kun ei ole varaa elättää lapsia ja valitetaan kaikesta epäoikeudenmukaisuudesta.
Kyllä, täällä ei ole lapsia, eikä tule. Minä en halua jättää jälkipolvea kärsimään siitä mihin tämä maailma on menossa, eikä tämä tule mihinkään ilmastonmuutokseen päättymään. ihminen on idiootti ja tuhoaa itsensä 50v sisään vallanhimossaan. Lycka till vaan.
intia,,usa,,,kiina jne..on ne saastuttajat..EI suomi.
- 10xreissua_vuodessa
Hear hear. Niinpä, voi kun nämä pauhaajat tajuaisivat tämän, meidän teoilla ei paskankaan merkitystä kokonaisuudessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3759918Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat946278Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3875955SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1604346Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33642Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien873228Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal933195Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,62946Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr102892Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en632889