Harrastan kilpatasolla moottoriurheilua. Käyn aika usein hieronnassa. Olen bi ja laitan merkille, kun hierontaan liittyy miesten välistä kemiaa.
Minulla on seuraavan tyyppisiä kokemuksia:
- Monet hierojat tuntuu välttävän oman keskivartalonsa kosketusta asiakkaaseen esim. selkäpuolta hierottaessa. Jotkut taas saattavat välillä kalullaan hipaista hoitotilanteessa. Yksi hieroja tuli keskivartalollaan systemaattisesti koko ajan lähelle. Seistä ei hänellä tainnut kuitenkaan.
- Tavallista on laittaa selkäpuolta hierottaessa pyyhe alushousujen vyötärönauhan alle. Muuten alushousualue saa yleensä olla rauhassa. Jotkut hieroo pakaroita siitä alushousujen päältä. Kerran hieroja pyysi vetämään alushousuja tieltä pois tieltä, että sai hierottua reiden sivustaa.
- Etupuolelta hierottaessa laitetaan yleensä pyyhe jaloille ja keskivartalolle. Monet laittavat pyyhkeen aika nopeasti käännyttyä. Joillakin saattaa siinä vähän kestää kun esim. valmistelevat hierontarasvaa. Ilman pyyhettä on jotenkin vähän "paljas" olo riipuen tietysti millaiset alkkarit sattuu olemaan jalassa.
- Hierojat ei alkupeleissä yleensä tarjoa etureisien tai pakaroiden hierontaa. Joskus on kuitenkin käynyt, että pahimmin auton penkissä jumiutuneet paikat jäävät harmittavasti vähemmälle kun hieroja siirtyy vaikka etureisiin.
Kevyt eroottisuus yhdistettynä niitä näitä jutteluun vaikka urheilusta on mukavaa. Liian kiimaseksi en kuitenkaa halua hieronnan menevän.
Muilla vastaavia kokemuksia?
Eroottiset tilanteet tavallisessa hieronnassa miesten kesken
5
1200
Vastaukset
- hyihel
Aika kipeetä fantasiointia että hieroja jotenki on susta kiinnostunu muuten kun asiakkaana. Sit kun kasvat aikuiseks niin huomaat että ihmisillä on oma elämä ja työnsä ihmiset tekee ilman suurempia miettimisiä. päivän viides asiakas ja ajattelet vain että kohta pääsee kotiin ja mitä ruuaksi perheelle niin siinä joku unelmoi että nyt se hiplaa mua peniksellään. hanki puoliso tai joku kumppani niin voit hoitaa himosi normaalisti eikä sairaat fantasiasi kohdistu normaaleihin työtään tekeviin ihmisiin.
- Hierontamies
Kyllä ne hierojat joskus hiukka härnäävätkin miehiä otteillaan, jos on sopivan rento tyyppi hieronnassa. Eikä se kuitenkaan johda sen pidemmälle. Filis on silti kiva ja luottamus kasvaa käyntikertojen myötä. Joskus jutellaan hyvinkin intiimeistä aiheista. Asiakas saa nauttia siitä hetkestä. Maailma ei ole liian vakavia ihmisiä varten luotu..
- Toinen_hierontamies
Oikein hyvin kirjoitettu. Hieronta vaikuttaa monilla tasoilla ja tunteetkin vaikuttavat rentoutumiseen. Luottamus on erittäin tärkeä asia hierojan ja hoidettavan välillä, kun hieronnassa hoidetaan alastonta ja välillä aika aroillakin alueilla. Asiakas saa todellakin nauttia kaikista tuntemuksistaan, ottaa rennosti, rentoutua ja nauttia elämästään. On hyvin terveellistä antaa itselleen aikaa myös rentoutua mahdollisimman hyvin ja ottaa elämäkin välillä vähän kevyemmin.
- jostainonpuutetta
Toinen_hierontamies kirjoitti:
Oikein hyvin kirjoitettu. Hieronta vaikuttaa monilla tasoilla ja tunteetkin vaikuttavat rentoutumiseen. Luottamus on erittäin tärkeä asia hierojan ja hoidettavan välillä, kun hieronnassa hoidetaan alastonta ja välillä aika aroillakin alueilla. Asiakas saa todellakin nauttia kaikista tuntemuksistaan, ottaa rennosti, rentoutua ja nauttia elämästään. On hyvin terveellistä antaa itselleen aikaa myös rentoutua mahdollisimman hyvin ja ottaa elämäkin välillä vähän kevyemmin.
Tavallinen ns. normaali hieronta ei ole suunnattu seksuaalisuuden nautintoihin, kuten tuossa yritetään keskustelua ohjata. Pojankollien päiväunia.
- Luontevasti
Mistä seksuaalisista nautinnoista te nyt puhutte? Sellaisista ei tässä ole nyt ollut puhetta.
Olisi ehkä parasta, että menette oman uskonlahkonne herätyskokoukseen, siellä olette varmasti turvassa, vai oletteko? Kovasti on hurmosta varmaan sielläkin ...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827096Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380