Finnairin bisnes pullollaan huonotapaisia kakaroita

Kasvatettu

Tuli erehdyttyä hiihtoloma-aikaan Finnairin lennolle. Myös bisnesluokassa oli kamalia riehuvia kakaroita. Vanhemmat ja ilmeisesti sponsoreina toimivat papat ja mummut eivät edes yrittäneet saada näille mitään kuria. Ilmaisista tarjoiluista syötettiin mussukoille sokeri- ja pullamössöjä noin miljoonan kalorin verran ja sitten näille ADHD-hirviöille ryskytettiin vartin välein matkatavaraluukuista milloin mitäkin lelua ja rättiä. Tällaista ei ole tietenkään tapahdu muun maailman sivistyneesti kasvatettujen lasten ja aikuisten kohdalla.

Mutta tämä olikin ensimmäinen ja viimeinen kerta omalla kohdalla. Seuraavat Finnairin bisneslennot ovat suomalaisten kakaroiden loma-ajan ulkopuolella. Yhtiön bisnes sinänsä on ihana tapa lentää.

5

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lentovelka

      helvetin hyvä että on löytäneet toisensa saman luokan kansalaiset , noista valopäistä tulee aikanaa hyviä kansanedustajia , rahalla kasvatetuista tulee rahan orjia ,kännykkä korvassa kaiken aikaa ja maastiuri surisee perseen alla , iso talo vain kääntymistä varten , myyvät velkaa toisille rahan orjille.

    • Super-Fanny.koneessa

      Pitäisikö tuollaisille lennoille olla mukana yhtiön palkkaama Super-Fanny? MTV on toteuttanut suomalaisen version. Kyllä täytyy ihmetellä miten hakusessa joidenkin asiat ovat. Vai onko tarkoituksella tehty tuollainen ohjelma?

    • Matkamenihienosti

      Juuri matkustettiin bisneksessä lapsen kanssa, oli oikein antoisa matka. Mukava kun pystyi nukkumaankin, eikä lapsi ollut ad/hd vaikka sai pullamössöä :) Muutama kauhistunut katse tietysti saatiin heti koneeseen tultua, mutta ihmekös tuo, bisnesluokkahan kuuluu vain ”aikuisille” eikä siellä saa pitää pienintäkään ääntä.

    • Matkoilla.jatkuvasti

      Mistä johtuu, että suomalaiset kakarat häiriköivät ja kiljuvat kaikilla mahdollisilla lennoilla, missä ovatkin, kun muunmaalaiset lapset käyttäytyvät kiltisti ja uskovat vanhempiaan. Suomalainen nainen on surkea äiti ja kasvattaja ja isä vellihousu, lienee johtopäätös.

    • Vainmuutamastivuodessa

      Niin se voi olla että tuo suomalaisuus on syy lapsen kurittomuudelle. Siksi meidänkin napero käyttäytyy hienosti, kun löytyy ulkomaalaista verta myös ;)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      119
      5523
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      277
      2227
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      92
      1793
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1220
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1207
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1130
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1129
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1126
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      114
      1108
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      89
      1104
    Aihe