Tuli erehdyttyä hiihtoloma-aikaan Finnairin lennolle. Myös bisnesluokassa oli kamalia riehuvia kakaroita. Vanhemmat ja ilmeisesti sponsoreina toimivat papat ja mummut eivät edes yrittäneet saada näille mitään kuria. Ilmaisista tarjoiluista syötettiin mussukoille sokeri- ja pullamössöjä noin miljoonan kalorin verran ja sitten näille ADHD-hirviöille ryskytettiin vartin välein matkatavaraluukuista milloin mitäkin lelua ja rättiä. Tällaista ei ole tietenkään tapahdu muun maailman sivistyneesti kasvatettujen lasten ja aikuisten kohdalla.
Mutta tämä olikin ensimmäinen ja viimeinen kerta omalla kohdalla. Seuraavat Finnairin bisneslennot ovat suomalaisten kakaroiden loma-ajan ulkopuolella. Yhtiön bisnes sinänsä on ihana tapa lentää.
Finnairin bisnes pullollaan huonotapaisia kakaroita
5
185
Vastaukset 5
- lentovelka
helvetin hyvä että on löytäneet toisensa saman luokan kansalaiset , noista valopäistä tulee aikanaa hyviä kansanedustajia , rahalla kasvatetuista tulee rahan orjia ,kännykkä korvassa kaiken aikaa ja maastiuri surisee perseen alla , iso talo vain kääntymistä varten , myyvät velkaa toisille rahan orjille.
- Super-Fanny.koneessa
Pitäisikö tuollaisille lennoille olla mukana yhtiön palkkaama Super-Fanny? MTV on toteuttanut suomalaisen version. Kyllä täytyy ihmetellä miten hakusessa joidenkin asiat ovat. Vai onko tarkoituksella tehty tuollainen ohjelma?
- Matkamenihienosti
Juuri matkustettiin bisneksessä lapsen kanssa, oli oikein antoisa matka. Mukava kun pystyi nukkumaankin, eikä lapsi ollut ad/hd vaikka sai pullamössöä :) Muutama kauhistunut katse tietysti saatiin heti koneeseen tultua, mutta ihmekös tuo, bisnesluokkahan kuuluu vain ”aikuisille” eikä siellä saa pitää pienintäkään ääntä.
- Matkoilla.jatkuvasti
Mistä johtuu, että suomalaiset kakarat häiriköivät ja kiljuvat kaikilla mahdollisilla lennoilla, missä ovatkin, kun muunmaalaiset lapset käyttäytyvät kiltisti ja uskovat vanhempiaan. Suomalainen nainen on surkea äiti ja kasvattaja ja isä vellihousu, lienee johtopäätös.
- Vainmuutamastivuodessa
Niin se voi olla että tuo suomalaisuus on syy lapsen kurittomuudelle. Siksi meidänkin napero käyttäytyy hienosti, kun löytyy ulkomaalaista verta myös ;)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901318
- 45647
- 20609
- 47563
- 46559
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38529Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132518- 41512
- 70511
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176468