Tuli erehdyttyä hiihtoloma-aikaan Finnairin lennolle. Myös bisnesluokassa oli kamalia riehuvia kakaroita. Vanhemmat ja ilmeisesti sponsoreina toimivat papat ja mummut eivät edes yrittäneet saada näille mitään kuria. Ilmaisista tarjoiluista syötettiin mussukoille sokeri- ja pullamössöjä noin miljoonan kalorin verran ja sitten näille ADHD-hirviöille ryskytettiin vartin välein matkatavaraluukuista milloin mitäkin lelua ja rättiä. Tällaista ei ole tietenkään tapahdu muun maailman sivistyneesti kasvatettujen lasten ja aikuisten kohdalla.
Mutta tämä olikin ensimmäinen ja viimeinen kerta omalla kohdalla. Seuraavat Finnairin bisneslennot ovat suomalaisten kakaroiden loma-ajan ulkopuolella. Yhtiön bisnes sinänsä on ihana tapa lentää.
Finnairin bisnes pullollaan huonotapaisia kakaroita
5
171
Vastaukset
- lentovelka
helvetin hyvä että on löytäneet toisensa saman luokan kansalaiset , noista valopäistä tulee aikanaa hyviä kansanedustajia , rahalla kasvatetuista tulee rahan orjia ,kännykkä korvassa kaiken aikaa ja maastiuri surisee perseen alla , iso talo vain kääntymistä varten , myyvät velkaa toisille rahan orjille.
- Super-Fanny.koneessa
Pitäisikö tuollaisille lennoille olla mukana yhtiön palkkaama Super-Fanny? MTV on toteuttanut suomalaisen version. Kyllä täytyy ihmetellä miten hakusessa joidenkin asiat ovat. Vai onko tarkoituksella tehty tuollainen ohjelma?
- Matkamenihienosti
Juuri matkustettiin bisneksessä lapsen kanssa, oli oikein antoisa matka. Mukava kun pystyi nukkumaankin, eikä lapsi ollut ad/hd vaikka sai pullamössöä :) Muutama kauhistunut katse tietysti saatiin heti koneeseen tultua, mutta ihmekös tuo, bisnesluokkahan kuuluu vain ”aikuisille” eikä siellä saa pitää pienintäkään ääntä.
- Matkoilla.jatkuvasti
Mistä johtuu, että suomalaiset kakarat häiriköivät ja kiljuvat kaikilla mahdollisilla lennoilla, missä ovatkin, kun muunmaalaiset lapset käyttäytyvät kiltisti ja uskovat vanhempiaan. Suomalainen nainen on surkea äiti ja kasvattaja ja isä vellihousu, lienee johtopäätös.
- Vainmuutamastivuodessa
Niin se voi olla että tuo suomalaisuus on syy lapsen kurittomuudelle. Siksi meidänkin napero käyttäytyy hienosti, kun löytyy ulkomaalaista verta myös ;)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1195523
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2772227- 921793
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401220Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411207Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051130- 501129
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1531126- 1141108
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.891104