Antti Holopainen VAS.
KYSYMYS; "Suomen pitää olla edelläkävijä ilmastonmuutoksen vastaisessa taistelussa, vaikka se aiheuttaisi suomalaisille kustannuksia."
VASTAUS; Täysin samaa mieltä
Ensimmäinen vaalilupaus; Köyhän asialla
https://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaali2019/7/ehdokkaat/1696
Yle Vaalikone
6
144
Vastaukset 6
- Realismia.peliin
Aivan valtaosa maahanmuutosta on turhaa ja haitallista. Vaeltelevista "pakolaisista" suurin osa, ainakin 95% on huijareita.
Suomen säilymisen kannalta on kaikki tällainen muuttoliike Suomeen estettävä. Tämä vaaliteema pitäisi olla ensisijainen kaikilla. Se on myös talouspolitiikkaa.
PS.
ketutus.fi
hyvä video tuossa edellisellä rivillä! Löytyy siis netistä! - mappi
Turhanpäiväisiä ovat ehdokkaiden yksittäiset lupaukset. Päätökset tehdään puolueen ajamalla linjalla. Sitä nappia Sanni, Kaisa ym. ehdokkat myös painavat, mikä on puolueen ajama linja pakolais, ilmasto ym. asioissa. Henkilön vaalimainosten lupaukset ovat siis useinkin pelkkää kosiskelua ja vedätystä. Puolue päättää aina.
- Tämmöttiis
Tämä on just sitä touhua ;( Rahan toivossa sinne mennään. ei siellä enää äänestäjiä ajatella
- äänipersuille
Äänestämällä perussuomalaisia hallitukseen saakka saamme pisteen nykyiselle haittamaahanmuutolle. Katsokaa nyt ympärillenne, koko Eurooppa on havahtunut samaan ilmiöön ja isänmaalliset liikkeet on nousemassa.
- mietitäänpäsitä
Kyllähän tilanne jo pahalta näyttää. Forssan mamuille ja kukkahatuille tiedoksi, ettei menestyspuolue perussuomalaiset vastusta siis harkinnanvaraista työperäistä siirtolaisuutta, jolla on jo työlupa taskussa, sensijaan tätä nykyistä haittamaahanmuuttoa, luukutusta, joka on tuonut tullessaan vaan vihaa ja väkivaltaa, vastustaa jokainen muukin isänmaallinen veronmaksaja ja luulisi nyt jo heräävän kiinnostuksen jokaiselle duunarillekin, kannattaako omin verovaroin tällaista skeidaa rahottaa.
- Anonyymi
Taas ajankohtainen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431061
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.271002Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s44893- 41765
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?49727- 61681
- 37599
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67588- 76587
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57585