Hei, osaako kukaan kertoa, saako Funchalin (Lidon) hotellien parvekkeilla tupakoida nykyään? Tai onko joitain hotelleja joissa ei saa ollenkaan polttaa? Kiitos etukäteen vastauksista :)
Parvekeella
5
148
Vastaukset
- Kadunvarteen
Monella parvekkeen ovet auki ja sinä menet käryttämään, josta savut sisälle. Kyllä alkaa veekäyrä nousta siinä tapauksessa muilta.
- Menossamadeiralle
Siis minä en mene käryttämään. Mietin että saatanko saada käryttäviä naapureita.
- Mrfinski
Olen ollut Madeiralla 8-kertaa 2014-2018 enkä muista, että tupakointi olisi ollut ongelma. Mutta Mallorcalla oli naapuri parvekkeilla käryttäjiä.
- Kadunvarteen
Ei ollut parvekkeella tuhkakuppia, enkä nähnyt kenenkään siellä käryttävän tällä kertaakaan.
Ulko-oven vieressä oli natsa-astiat.
Vanhassa Savoyssa oli aikanaan sisäkäytävillä hiekka-astiat tumppaamista varten vielä. v. 2004. - Anonyymi
Mikähän hotelli oli kyseessä? Nyt ollaan varaamassa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998